5 sonuçtan 1 ila 5 arası gösteriliyor.

Konu: Zorlu Apple Mağzası Açıklık Problemi (?)

Zorlu Apple Mağzası Açıklık Problemi (?)

Name:  Img1.jpg
Views: 766
Size:  237,4 KBName:  Img2.jpg
Views: 511
Size:  107,6 KB
    8 metre kadar bir açıklık var,
    Camın taşıdığı 5-6 bilemedin 7 cmlik bir döşeme(!) kalınlığı.. Tabi ki sehim yok.
    Göz hizzasından bakınca gözükmeyecek şekilde makas olabileceğini düşünüyor insan ama üstten bakınca makas olmadığı anlaşılıyor; dümdüz!!

Aklıma gelen tek çözüm yolu şu: Cam taşıyıcı çerçeveye köşeden köşeye iki ana gergi halatı atılıp çok hafif bir malzemeyle geçilmiş olmalı..
    ama ısı ve su yalıtımı + bitiş ?
    bitiş malzemesi su geçirmezlik işlevini de yerine getiriyor herhalde.. Alttan da ince akriliği yapıştırmış olmalılar..
    mimarlık sırlarla dolu..

bence bütünüyle metal. Yüksek ihtimal aluminyum. içi boşluklu.

Cam kadar ısı yalıtımı sağlar. Aluminyum kaynak ile su yalıtımına zaten gerek yok.
    Aluminyum kaynak mucize bir şey. Kullandım ben kaynak sonrası çok hafif zımpara ile kaynak yapılmamış gibi oluyor.

bildiğimiz hiçbir malzemenin mukavemeti/rijitliği bu açıklık/yükseklik oranını karşılamaya yetmez diye düşünüyorum. bir kesit çizilirse oranlardan bu rahatlıkla hissedilebilir.
    Lakin gerilme kuvvetini camlara vermiş olamazlar düşününce.. Köşeden köşeye de olsa patlar çünkü.. camlar bir tek düşey yük taşıyor olmalı o halde sistemde rijit yatay bir çerçeve var, çelik. Çerçevenin kesiti diyelim 400 x 40 mm'e denk. Bu rijit çerçeve cama oturuyor gergi halatları da zımba gibi 30-40 cm aralıklarla buna geriliyor..

elek gibi..
    çizeyim de tam olsun bari: Name:  11208805_10153017049163682_2110325532_n.jpg
Views: 113
Size:  41,1 KB
    ;D

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •