3 sonuçtan 1 ila 3 arası gösteriliyor.

Konu: yer yer boşaltılmış cephe elemeanı üretme sorunu

yer yer boşaltılmış cephe elemeanı üretme sorunu

herkese merhabalar:) benim istediğim linkteki gibi belli yerleri boşaltılmış belli yerleri dolu bırakımış dogrusal bir cephe elemanı üretmek. yardım edebilecek olan varsa çok sevinicem:) teşekkür ederim. (link olarak atmak zorunda kaldım, çünkü fotografı buraya yükleyemedim)
    http://www.emlakmedya.net/haber/dis-...syon-2489.html

Merhaba

öncelikle üreteceğiniz malzemeyi cepheye nasıl bağlayacağınızı (ankre etmek gibi garip bir tabir de var) karar vermelisiniz.

Neden? Böylece malzemenizin taşıyıcısının şekli ortaya çıkar. Eğer beton yapacaksanız beton içindeki (armeyi sağlayan şey) örneğin galvaniz parça cepheye bağlantı elemanı olacaktır.

Sonra silikon kalıp yapıp beton parçanızı dökersiniz. Kolay iş değil ama kalıbı silikondan yapıp içinde donatı olarak galvanizli bir parça koyup onu da cepheye nasıl bağlayacağınızı çözerseniz şahane bir cephe elemanı çıkarmış olursunuz.

bu cephe elemanını sadece bir cepheye değil de onlarca farklı bina için üretirseniz kalıp ve ilk arge masrafı karşılanabilir olur.
    Zevkli iştir ama meşakkatlidir de...

merhabalar sevgili ayasofya, açıklamanız uygulama aşaması için çok yardımcı oldu. teşekkür ederim öncelikle. ben mesajda bunu archicadle yapmak istedigğimi yazmayı unutmusum kusura bakmayın lütfen. egerki fikriniz varsa archicadde de nasıl çizime dökecegimi paylaşabilirseniz çok sevinirim. sağolun varolun.

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •