3 sayfanın 2. sayfası İlkİlk 123 SonuncuSonuncu
45 sonuçtan 16 ila 30 arası gösteriliyor.

Konu: Mobilya çizim programı

ertok21

mobilya çizim programı

size çok kullanışlı bir programı tavsiye ediyorum. MİCROSTATİON isimli program 3 boyutlu çizimlerde, özellikle mobulya çizimlerinde çok kullanışlı, mobilya tasarımını yaparken sanki üretiyorsunuz. en ince ayrıntısına kadar (kavela deliklerinin delinmesi gibi) çok işlevsil. Kelebek Mobilyanın kullandığı çizim programıdır. aynı zamanda Tepe Mobilyada kullanıyor. Türkiye de de kullanımı hızla artıyor.

Ve bu bağlamda bende bu programı kullanıyorum ve eğer Mobilya projelerini çizdirmek isteyen iş sahipleri varsa çizimini yapıp (perspektif, 1/10 net resmi ve parça resimleri), istedikleri antede yerleştirip kendilerine gönderiyorum.

ne kadar mutluyum
    kavalesiz gecelere katılmıyorum
    isteyenlere daha farklı çizimler de yapıyorum
    Türkiye'nin önemli forumlarından birinde alakasız olacak ilanlar veriyorum
    bu arada programın fiyatı da ciddi bir para ama takmıyorum
    Sanki AutoCAD'de kavale yeri açılmazmış gibi davranıyorum
    ve genelde CAD profesyonellerinin bulunduğu bir forumda
    hem deeeeeeeeeeeeeee 1/10 ölçekli çizim yapabildiğimi beyan ediyorum

ahhh hayatı seviyorummmmmm.

threeone1
    ya arkadaşlar ben kendime kolay kullanılabilir ve parası pek pahalı olmayan bir program itiyorum.İstediğim zaman 2 dakikada çizebileceğim bir şey olsun!!!BİLİYORSANIZ LÜTFEN BENİMLE İRTİBATA GEÇİNİZ

alno kitchen planner tavsiye ederim bu programıda
    www.download.com programından temin edebilirsin
    licence free dir
    ben de mobilya tasarımcısıyım

Arkadaşlar üstü atlanılan ve önem verilmeyen birşey var...
    Özellikle cad ve max tarzı programları önermekten ziyade hareretle savunan arkadaşlarım beni dinleyin lütfen
    bir mobilya çiziminde autocad de kavela deliği açabilir max de ama bunu mobilya imalatı için program arayan birine ısrarla dayatmanız sanıyorum mobilya imalatı hakkında bilgisizliğinizden ileri geliyor

programda aranılan kriterler şöyle olmalıdır :

1) standart çizimlerin bir ürün ağacı sistemiyle ile arşivlenmesi
    2) çizimi yapılacak mobilyanın parametrik bilgilere sahip olması
    (ki zaten en temel özellik budur bunu kendi başına ne autocad yapabiliyor ne max max bu konuda hiçbir şekilde imalatçıyı ilgilendirmiyor bile)
    3) imalat çizimlerinin ustalar ve planlama birimi için hazırlanması
    4) maliyet analizin çıkarılması
    5) varsa CNC programı için de çizimlerin hazırlanması (ki bu yine programdan beklenen temel özelliklerden biridir)
    6) panel kesim makineleri için ilgili makinenin programına direkt veri aktarımı ve uyumluluk
    7) Optimizasyon programı kullanılıyorsa ki muhakkak kullanılıyordur optimize programına veri aktarımı, yok aktarmıyorsa kendi içinde optimize programı
    8) parametrik aksesuar kütüphanesi (kavelyasından vidasına kulpuna, çekmece rayına ve menteşesine kadar)
    9) parametrik kenar bandı vb kütüphanesi
    10) parametrik kaplama kütüphanesi (-ki bahsettiğim autocad ve max deki doku kütüphaneleri değildir bildiğimiz kaplamadır kanlı canlı)
    11) parametrik malzeme kütüphanesi (mdf-sunta-suntalam-mdflam vb)
    12) çizilen projenin stok kontrol birimi programlarıyla uyumluluğu
    13) satınalma birimi ile uyumluluk malzeme fiyat listeleri (her malzemeye kendi cinsinde fiyat bilgisi girilebilmeli)
    14) sevkiyat birimi programlarıyla birleşik çalışması (ürünlere barkod çıktısı verebilme montaj şemaları çıkartabilme (3dmaxda da montaj şeması çıkartabilirsiniz tabi tercih meselesi)
    15) satış ve muhasebe birimi ile senkronize bilgi alışveriş yapabiliyor olması
    (ürünün imalatın hangi aşamasında olduğunun görülebilmesi)
    16) imalat hakkında rapor verebilmeli (microsoft office project tarzı programlara veri aktarımı)

artık şimdi ne aradığımızı biliyorsunuz, ben kendi ekip arkadaşlarımla beraber yaklaşık 1 yıldır çok ciddi birşekilde program araştırması yapıyorum ve geçen hafta hala aklımızda bitakım sorular olsada bir programda karar kıldık.

soru sunum için nasıl bir program olsaydı yada mekan tasarımı için
    max ve autocad kesinlikle kuşku götürmez
    ama soru mobilya imalatı
    max konuyla ilgili bile değil
    ama autocad le tümleşik çalışan imalat programları var
    hem lisanslı bir autocad sahibi oluyorsunuz hemde imalat sorununuzu çözüyorsunuz
    kesinlikle üretim ölçeğinizi ve yönteminizi dikkate alıp seçim yapın ihtiyacınızdan faz alırsanız gereğinden karmaşık kullanamıyacağınız bişeye sahip olursunuz
    yok çok basit bişey alırsanız ozamanda bizim daha önce düşmüş olduğumuz hata gibi
    çizeceğiniz mobilyada kavisli köşeler bile çıkartamazsınız küfür eder durursunuz
    araştırmalarınızı bu yönde sürdürmenizi tavsiye ederim
    En son nihat tarafından düzenlendi : 30-07-2006 17:43
    Kurtgozlu ₪

doganer

Exclamation doganer

mobilya çizim programı almayı düşünüyorum hangi proğramları önerirsiniz yardımcı olmanızı bekliyorum ilğinize şimdiden teşekkürler

Eğer çalıştığın sektör ve imalat kapasiteniz hakkında biraz bilgi verirsen hem ben hemde diğer arkadaşlar sana daha rahat yardımcı olabileceklerdir.
    Kurtgozlu ₪

orkunkara

Bence bir tıkla ve bak bakalım...... nasıl olmuş

En son ayasofya tarafından düzenlendi : 01-02-2007 01:04

Sayın Orkun Kara ne yapmaya çalışıyorsınız. Konu ile ilgisiz kendi blogunuzun linkini vermişsiniz.

Baktım hiç de iyi bulmadım konu dışı olmasının dışında.

orkunkara
    Alıntı Orijinal metin ayasofya tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    ne kadar mutluyum
    kavalesiz gecelere katılmıyorum
    isteyenlere daha farklı çizimler de yapıyorum
    Türkiye'nin önemli forumlarından birinde alakasız olacak ilanlar veriyorum
    bu arada programın fiyatı da ciddi bir para ama takmıyorum
    Sanki AutoCAD'de kavale yeri açılmazmış gibi davranıyorum
    ve genelde CAD profesyonellerinin bulunduğu bir forumda
    hem deeeeeeeeeeeeeee 1/10 ölçekli çizim yapabildiğimi beyan ediyorum

ahhh hayatı seviyorummmmmm.
    sayın ayasofya yani yöneticimiz siz bizlerin en küçüçük bir cümle hatamızı uyara biliyorsunuz fakat yukarıdaki mesajınızda dikatimi cektide birkere kavele mobilya sektörundekı birleştirmelerde kulanılan bir tür geçmedir oradaki doğru cümle kavelye olacaktı ama oda bayanların yanında bulunan erkek anlamına gelir ve gerçekten devrik bir cümle kurmuşsunuz umarım kızmadınız

Hayatı daha çok seviyorum.

Oradaki ufak espriyi anladığınız için çok mutluyum ayrıca.

Ne kızacağım ki - okuyup yanlış aradığınız için ve anladığınız için çok mutlu oldum bila-bedel-kiss.

adura
    Sevgili forum ziyaretçileri, şu dakika itibariyle, son senelerin neredeyse bütün Türkçe öğretmenlerini sınıfta bırakıyor, onların eksikliğini aratmamak için orkunkara vb. forum üyeleri için Ayasofya Destek Hattı açıyorum:
    oradaki doğru cümle kavelye olacaktı
    "Kelime" ya da "sözcük" ne demektir? Bunun manasını bilmeyip "kelime" yerine "cümle" lafı edebiliyorsunuz.

ve gerçekten devrik bir cümle kurmuşsunuz
    Devrik cümle "ögeleri dilin dil bilgisi kuralları dahilinde genel kurala uygun sıralanmamış cümle"lere deniyor.

Bunu neden yapıyorum?
    sayın ayasofya yani yöneticimiz siz bizlerin en küçüçük bir cümle hatamızı uyara biliyorsunuz fakat yukarıdaki mesajınızda dikatimi cektide
    Evet, forumun seviyesini korumak amacıyla, gerçekten özveriyle yardımcı olan sevgili ayasofyanın böyle saçmalıkları haketmediğini düşünüyorum.

Arkadaşlar konunun özüne geri dönüp, incelediğim bir program hakkındaki fikirlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum

Gusto adında bir program var.
    mobilya imalatını taa sipariş ve muhasebe aşamasından, planlamaya - satınalmaya, oradan üretime - depo yönetimine, oradan da sevkiyata kadar takip edebiliyor.

sipariş açma - muhasebe - satınalma - depo yönetimi - sevkiyat yetenekleri; kendinizi bayağı bir zorlar ve size verilen ücretli eğitimleri en kısa zamanda öğrenebilir, hatta üç kişiyi de sırf veri girmek için programa bağlayabilirseniz çok işinize yarayacaktır.

ancak ben ağırlıklı olarak imalat ve planlama kısmını inceledim ve olumsuz not verdim
    üstelik programı sizin ihtiyaçlarınıza göre geliştirmelerini isterseniz sizden ek ücret talep ediyorlar.

programın her alanında arayüzü çok kötü tasarlanmış
    birsürü alacalı bulacalı excell satırı ve sekmeler arasında ilgisiz menü grupları yığılmış durmuş bu kısma gerçektende geliştirmek için büyük ağırlık vermeleri gerekiyor

ama tüm bu kötü yanlarının dışında internetten veya yerel ağdan kullanıcıların rahatça veri girebiliyor olması hoş bir özellik - mesela evinizden işinize kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz -

sonuç olarak: sıkıntıya gelmeden çözüm arayanlar için bu programı tavsiye etmiyorum

bu arada aynı gusto ile kategoride yazılmış micro diye bir program var bilen - inceleyen varsa anlatsın, çok memnun olurum

not: yazımın olumlu yada olumsuz reklam içerdiğiniz düşünülüyorsa lütfen silin ama bu konuda ciddi anlamda bir bilgi paylaşımı eksiği var ve ben bu tavsiyemin çok önemli olduğuna inanıyorum - çünkü bu programlar çok yüksek maliyetlerle satılıyorlar -
    saygılarımla
    Kurtgozlu ₪

kucukmimar

yardım

mrb benmde mobiya tasarım programına ihtiyacım var bu siteleri ziyaret ettim ama bir bilgiye tm ulasamadıım acemiyim daha yeniyim:( bana bilgi verirmisiniz bu konuyla ilgili

Birazdaha bilgi verirsen daha iyi yardımcı olabiliriz
    Kurtgozlu ₪

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •