3 sayfanın 3. sayfası İlkİlk 123
45 sonuçtan 31 ila 45 arası gösteriliyor.

Konu: Mobilya çizim programı

YILMAZ DOĞAN
    Mobilya çizim programı arayan ne kadar çok insan var :K

Ne aradığını bilen ne kadar az !!!

Bir ihtiyacı ortaya koyarken sebep ve sonuç ilişkilerinden bağımsız kalmamak gerekir.

Mobilya çizim programı istiyorum ÇÜNKÜ ;
    Hazır çizdiğim modülleri Max ve AutoCAD benzeri programlara aktarıp hazır modüllere materyal atayıp sahne ayarı yapıp hızlı ve etkili görseller hazırlamak istiyorum. Mobilya modelleme ile vakit kaybetmek istemiyorum.

Hazır modül kütüphanesini kullanarak müşterilerime hızlı ve gerçek zamanlı orta kalitede görseller sunmak istiyorum.

Atölye seviyesinde küçük bir işletmeyim fazla uğraşmadan standart ürünleri çizerek imalat aşamasında imalattan sorumlu ( teknik eleman veya usta başı) kişiye hataları azaltmak için 3 boyutlu daha anlaşılır projeler vermek istiyorum.

Orta seviyede üretim yapan bir firmayım sipariş, teklif , analiz ve optimizasyon modülleri ile birlikte orta derceli görsellik sağlayabilecek hızlı ve esnek hareket edebileceğim bir mobilya çizim programına ihtiyacım var.

Fabrikasyon üretim yapan bir işletmeyim, üretimin bütün proseslerini kontrol edebileceğim kullanıcılar tanımlayabileceğim. CNC Panel Ebatlama Kenar bantlama gibi üretim hatları ile direk bağlantı kurup kontrol ve takip edebileceğim 30-07-2006 17:11 tarihli sevgili NİHAT ın detayları ile çok güzel açıkladığı ihtiyaçları karşılayacak Profesyonel bir programa ihtiyacım var.( Kİ bu tarz programları bazı firmalar kendilerine özel yazdırıyorlar)

Mobilya çizim programı istiyorum ÇÜNKÜ ; ÇÜNKÜ ;ÇÜNKÜ ;ÇÜNKÜ ;

Bunlar benim aklıma gelenler. Bu çünküler uzayıp gider.

Ve asla bir mobilya programı bütün ihtiyaçlarınızı karşılamayacaktır.( Üretim yapıyorsanız )
    Değişen teknolojiler Piyasa zorunluluklarından çıkan malzemeler yeni üretim teknikleri ve benzeri birçok neden programınızı geride bırakacak ve eğer yazılım firmasının ar-ge si ve satış sonrası desteği takdire şayan değilse ihtiyaçlarınız bir zaman sonra yine askıda kalıyor.
    Bir de bu çizim programlarının eğrisel, kavisli, oymalı yani el işçiliğinin yoğunlukta olduğu işlerde facia olduğunu saymazsak!!!

Yazıyı yazdığım tarih ve saat itibari ile 32.798 kişinin ziyaret ettiği bir konu da lütfen biraz daha dikkatli davranalım.

NEDEN VE SONUÇ ilişkilerini yorumlayıp ihtiyaçlarımızı doğru belirleyelim;

Siz ihtiyaçlarınızı net ortaya koyarsanız eminim bu forum da size yardım edecek biri olacaktır Kimse de size birşeyleri altın kasede hazır sunmaz sunmamalı da zaten

Sanırım NİHAT ın da demek istediği budur

Bu yazıyı yazdığın çok iyi oldu
    eline sağlık...

ne istediğini bilmeyen bir insanın eline al bu senin istediğin şey demek hiçte kolay değildir
    özellikle o kişinin ne yaptığını ne ürettiğini bilmiyorsak...
    sanırım bunu anlatmak gerçektende zor...
    ve sen bunu baya iyi anlattım

teşekkür ediyorum...
    Kurtgozlu ₪

sempaı

autokitchen

Merhabalar Ben Şu Autokİtchen 7 Programina Takildim Web Sİtesİne Baktim GerÇekten GÖrsellİk Çok GÜzel Ben, 3cad,arcon,kİchendraw Kullandim Şu Ana Kadar GÖrÜntÜ Kalİtesİ Olarak Autokİtchen Çok Daha İyİ GÖzÜkÜyor Bu Fİrmanin TÜrkİye Dİsp.varmidir? ArkadaŞlar Yardimci Olursaniz Sevİnİrİm .

osmanatagun
    hangi program olursa olsun hiç farketmez öyle veya böyle bi şekilde ihtiyacınızı görürsünüz. Ama işin birde diğer kısmı var masa başında çizimini yaptın program sana kullanılacak her türlü materyalı sana gösterdi diyelim birde imalatı düşünelim elindeki elemanlar makinelerine ne kadar uyumlu programın sana uyguladığı kolaylığı işi yapacak ustan uygulayabiliyormu buda çok önemli. Ben cnc,panel ebatlama,kenar bantlama kullanıyorum ve aynı zamanda mobilya ustasıyım ve bulunduğum bölgede bu tarzda makineleri sorunsuz çalıştıran tek ustayım nedenide programdan vede makineden ne istediğimi bilmem onuda yaptırmam. Şöyle bir örnek daha vereyim cnc de otel kapısının menteşe ve kilit yeri açılacak en zor kilit seçilde ve ben 3 deneme yaptıktan sonra 4,5 dakikada bir kapıyı bitirdim diğer operatör 13 dak. da bitirdi bi başka operatörde 8,5 dak. bitirdi ki belirtmem gereken bu iki operatörde şirketlerine cnc de kullanmak üzere alfacam aldırdılar ben sadece cnc üzerindeki kendi programını kullandım. Anlatmak istediğim elinizde bulunan veya bütçenize uygun alacağınız programdan en iyi şekilde yararlanabilmeniz için teknik kadronuzun çok iyi olması lazım

evet çok doğru söylüyorsun önemli olan kullandığın programa - araca vb her neyse tam olarak da hakim olmaktır ve en basitini büyük bir ustalıkla kullanan kişi yapabileceği ve yapamayacağı şeyler konusunda daha tecrübe sahibi olmaktadır dolayısıyla daha gelişmiş bir sisteme terfi ettiğinde o sistemin bir önceki basit sisteme kıyasla gelişmiş özelliklerininde kıymetini hakkıyla bilir doğal olarak... neyazıkki ülkemizde teknolojiden gerektiği gibi faydalanamıyoruz kullandığımız makinelerin çoğu ikinci el yeni bir teknoloji çıkığında biliyorumki o teknoloji bizim ülkemize en erken 3-4 yıl sonra gelecek çünkü ne maliyetini nede onu kullanacak insanı kolay kolay temin edemiyoruz

sen mobilya sektörüyle ilgili bu topicte en yalın ve en net yazışan ilk kişisin bu yüzden teşekkür ediyorum sana meselenin çizmek sunmak kadar üretmekle de ilgili olduğunu kavramak için 3-4 yıl daha geçmeli sanırım

tüm düşündüğümüz çabucak çizeyim çabucak sunayım ve en güzeli olsun...
    ne önerirsiniz ne kullanmalıyım nasıl yapmalıyımın ötesindekileri de paylaşmak dileğiyle....
    Kurtgozlu ₪

YILMAZ DOĞAN

Ben nasıl ?

Ben nasıl ?
    Ben nasıl ? Çok hızlı çizim yaparım ?
    Ben nasıl ? Hızlı çizim yapıp bir de çok güzel görseller elde ederim ?
    Ben nasıl ? Daha iyi üretim yaparım ?
    Ben nasıl ?
    Ben nasıl ?
    Ben nasıl ?

İnsan oğlunun ilk kez düz ağaç dallarını sert kaya parçaları ile yontarak avlanmak için mızrak yapmasıyla başlayan ahşap serüveni, inanılmaz bir evrim geçirerek günümüze ulaşmıştır.

İhtiyaçlar avlanmanın ve yaşamanın zorunluluklarının ötesine geçince bir konfor öğesi olarak mobilyaya dönüşmeye başlamıştır. En basit mobilya formu 4 temel ihtiyacı ; "yatmak için bir yer yada yatak , oturmak için bir yer ya da bir sandalye , eşyaları depolamak için bir yer ya da sandık ve üzerinde yemek yemek ya da çalışmak için bir yüzey ya da masa" karşılamak üzere karşımıza çıkmıştır. ( Craig 1970 )

İnsan göçebe ya da avcı olarak yüzlerce yıl yaşadı, gezginliği sona erdiğinde onun için mobilyanın anlamı yoktu ( Craig 1970 )

Yerleşik yaşama geçen insan her dönemde mobilyaya ihtiyaç duymuş, bu amaçla bir arayış içerisinde çeşitli mobilya buluş ve yapımına yönelmiştir. Mimari de olduğu gibi iklim, kültür , ve dinsel inanışlar gibi sebepler ile mobilya stilleri ülkelere göre farklılaşmıştır. ( Aras 1982 )

Günümüzde bu farklılaşma tam tersi bir yön alarak küreselleşen dünya ekonomisi, azalan sınırlar, ülke birlikleri pazar payları ve piyasa kaygıları gibi nedenler ile giderek benzeşmeye bazı ürünlerde birebir örtüşmeye başlamıştır.

Emek girdisinin ve ustalık becerisinin bu kadar yoğun olduğu bir sektörde, tam rekabet ortamında kişilere bağımlı kalanlar makus talihlerini yaşamak zorunda kalmışlar , teknolojik alt yapı kurarak insan ve emek gücünden uzaklaşıp üretim yapanlar makineleşmenin nimetlerinden faydalanıp daha da büyümüşlerdir.

İşte herkesin yaşadığı en büyük çelişki bu noktada ortaya çıkıyor. Makineleşme mobilya kültürünü yok mu etti ? Emek girdisinden uzaklaşmak, herşeyi seri üretim bandına sokmak ,el işçiliği ile yapılan ürünlerin panel mobilyalar da uyduruk benzerlerini çıkarmak, daha ucuza satmak, birim zamanda daha çok üretmek , daha çok kazanmak vb durumlar kontrol edilemez bir hal alıyor.

Yoksa kişilere bağımlı kalarak salt emek girdisiyle üretim yapmak mı ? Kişilerin sağlık sorunlarıyla uğraşmak , mazeret izinleri , moral ve motivasyon, verimlilik düşüşleri kaprisler, kontrol altına alınamayan ve sistem kurulamayan bir türlü zamanı kestirilemeyen ve yetişmeyen ürünler, daha bir sürü sorun ile uğraşarak ortaya çıkan üretim şekli ile ne kadar da zor olursa olsun değeri olan ürünler ortaya çıkarmak mı ?

Ve ya karma üretim şekli oluşturmak mı ?

Ahşap sektörünün sorunları uzayıp gider , sayfalar dolusu yer alacaktır. Belki de forum yöneticilerimiz uygun görürlerse bu konuyla ilgili ayrı bir başlık bile açabilirler. 19/02/2007 tarihinden bugüne geçen 18 günlük sürede HİT 32.798 kişiden 35.862 kişiye ulaşmış.

Mobilya çizim programları ayrı bir alan ,mobilya üretim teknikleri ve sorunları ayrı bir alan
    işte bu yüzden bütün hepsini bu başlık altında çözmek çok zor.

Ben nasıl ?
    Sorusunun kendi kanaatimce cevabı ;

Hiç bir bilgisayar programı ihtiyaçlarınızın tamamını karşılamayacaktır, kimse de size birşeyleri hazır sunmayacaktır. yapmanız gerekeni koşullarınıza göre yine kendiniz belirleyecek ve sorunun çözümüne giden onlarca yoldan size en uygun olanını seçeceksiniz. 2 tuş dokunuşu ile bilgisayarlar size asla harikalar yaratmayacaktır. Yaratsaydı bu iş için emek verenler ile vermeyenler arasında fark kalmaması çok üzücü olurdu.

Ahşap sektörünün her alanında çalışmak için önce emek vermek en büyük artı değeri oluşturmak gerekir. Bu sektöre emek vermeden girenlerin bu sektörü ne hale getirdiğini görmek bile istemezsiniz. Lütfen hazır tüketicilikten önce biraz üretelim , lütfen !!!

osmanatagun
    Affınıza sığınaraktan yazıyorum . Şirket sahipleri yaptıkları yatırımın karşılığını hemen almak istiyorlar bunun içindirde en kolay üretim modüler üretimdir. Bu dışarıdaki insanlar içinde öyle ucuz olsun 2 sene sonra değiştiririm mantığı teknolojik yatırım yapanların bu yöne kaymasının en büyük sebebi.
    Ama ne olursa olsun teknoloji ne kadar ilerlerse ilerlesin hiçbir zaman bitmeyecek bi sektör her zaman kendine yeni bir kulvar açacaktır.
    Kullandığımız programlar sadece bize ve müşteriye üretim sonrası ne alacağımızı gösterir. Fakat bunun o aşamaya nasıl gelebileceğini sadece üretimdeki ustalar bilir işin zorluğu bu kısımdadır.

ozan_kaan
    mrb arkadaşlar
    çalıştığım şirket edeko aldı fakat ben hiç memnun değilim özellikle de Optimizasyon kısmından patron benden detaylı bir proje gidiyor malzeme ve maliyet analizini istiyor hemde 10 dk içinde
    adeko görsellik olarak fena değil ama imalat kısmına gelince çok fazla zaman alıyor ve 10 tane modül varsa eğer 10 tane modülüde ayrı ayrı malzemesini tanımlamanız gerekiyor
    autocad tabanlı bi program ama ben pek beğenmedim...
    Ayrıca adeko yu kullanan arkadaşlar varsa bana msj atabilirler mi?

adeco bencede çok kullanışsız bir program - yarın öbürgün geliştirirler orasını bilmiyorum optimizasyon için opticut veya polyboard gibi harici programlar kullanmanı öneririm, tek programda tasarım yapıp imalata vermek hem zahmetli hemde programları anlaşılmazın ötesinde karmaşık yapıyor, üstelik bunu uzmanlık olarak değil programa ek bir yama olarak görüyorlar...

bak bu özelliğim de var al beni...
    Kurtgozlu ₪

kolay çizim programı

Merhababenim size tavsiyem kolay, kaliteli ve hızlı mutfak çizimleri için www.optimadekor.com kullanmanızsizde ne kolay olduğunu görün

Arkadaşlar Merhaba,

Aşağıdaki linkleri incelemenizi tavsiye ederim.

Interiorcad

www.interiorcad.org

Sevgiler.

http://www.youtube.com/watch?v=ZwbRclT7UrA

Link Almanca ancak programı Türkiye'de Türkçe olarak kullananlar da var...

www.vectorworks.com.tr üzerinde de bazı bilgiler yer almakta.

Tekrar sevgiler.

Mobilya ve Dekorasyon mezunu biri olarak Adeko'yu önerebilirim. Kolay öğrenilir ve hızlı görsel alma olanağı sağlar. Bilgisayarında Autocad yüklü ise ondaki komutları da eklenti kurmadan/ ayar yapmaksızın kullanabilirsin.

asdasd

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •