6 sayfanın 6. sayfası İlkİlk 123456
90 sonuçtan 76 ila 90 arası gösteriliyor.

Konu: Takı tasarımı

acavdar

Mitsubishi PMC 999 Ayar Gümüş Hamuru ile Mutlaka Tanışın!

PMC (Precious Metal Clay / Değerli Metal Kili), Mitsubishi Materials tarafından 1990'larda keşfedilmiş, patenti alınmış bir üründür. Oyun hamuru gibi şekillendirebilirsiniz. Evde, ocak üzerinde ısıtıldığında gerçek gümüş veya altına dönüşür!

Nasıl Gerçek Gümüş Oluyor?
    PMC Gümüş ve altının çok küçük partiküllerinin su ve organik bir bağlayıcı ile bağlanmasından oluşur. Yüksek derecelerde pişirildiği zaman içindeki birleştirici açığa çıkar ve metal partikülleri homojen ve saf metal halini alır. Saf metal halini alan gümüş PMC, 999.9 ayar saf şeklinde markalanabilecek kadar saflaşır. Altın PMC pişirildikten sonra 24 ayar altın halini alır.

PMC altın veya gümüş kil halindeyken kolayca şekil verilebilir, yoğrulabilir, fırça ile sürülebilir, evde bulunan çok basit materyaller kullanarak değişik formlar üretmeye yardımcı olur. Klasik tekniklerle gerçekleştirmesi çok zor olan pek çok doku ve tasarımın yapılmasına imkan verir.

PMC gümüş ve altın haline geçtikten sonra zımparalanabilir, karartılabilir, renklendirilebilir ve normal metaller gibi parlatılabilir. Pişirildikten sonra elde edilen PMC, diğer değerli metaller gibi normal kuyumculuk işlemlerinde kullanılabilir.

Bu malzemeyle çalışmayı öğrenmek ise yarım çalışma günü ile 15 çalışma günü arasındadır... Ama kısa süresinden dolayı hafife almayın! Dünyada bu malzeme ile çalışan tasarımcılar, bu malzemeyle yapılan çalışmalara yer veren tasarım kitapları var...

Detaylı bilgi: Dolunay (0212) 222 61 51 (0212) 210 54 35 web sitesi: http://www.pmcturkey.com

Sevgiler,

sibeldaralı
    yanılmıyorsam dösim'in her yıl düzenlediği yarışmalar var.takı tasarım olarak farklı bir departmanda yarışma açılıyor.
    malzeme olarak sadece satılan boncuklara takılmamak lazım.amaç tasarım olunca her türlü malzeme kombine edilebiliyor.ben tarçın kabuklarını bi ara kullanmıştım.kendime tabideniz kıyısındaki yassı taşlar ve gümüş(metal teller),eşki kumaşlar ve boncuklar.Tabi benimki tamamen amatörce ve kendim için.çevremdekiler beğeniyor mutlu eden kısmıda bu.sevgilerle.

ismail_ismail

Smile Paylaşım

Paylaşılanlar çoğalır,tasarımlarımı paylaşmaya hazırım.
    http://boncuk99.sitemynet.com/boncuk/

erkdal

Selam

Ankarada cam dan takı tasarımı yapanlar var mı acaba. Bende bu konuda kurs almak istiyorum. Teşekkürler.

karakaranfil

Wink merhaba

yaptığın takı tasarımlarını istanbula gelip küçükve büyük tüm butiklere kolaylıkla satbilirsin satabilirsin. tabi bu seneki trendi iyi sekilde yakalarsan özelikle kullandığın renklere cok dikkat et.sana kolay gelsin

mezopotamya

slm

mrb.arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım.takı eğitimi alıyorum.süleyman demirel üniversitesindeyim.yardımım dokunabilecek herşeyle ilgilenebilirim.tabi paylaşımlar karşılıklı olduğu sürece

mutlukız

Smile takı tasarımı ve imalatı için doğru yer neresi

arkadaşlar merhaba,
    takı tasarımı ve imalatı ile ilgili olarak bence bu siteyi ziyaret edin ben çok faydalandım ve istediğim her takıyı yapabilir duruma geldim.. herkeze bol şans..

www.tamerkizilagac.com

caglin
    İstanbula gelmek gibi bir durumun varsa ben sana yardımcı olabilirim bu konuyla ilgili tanıdıklarım var burada ama oradan yardımcı olamam..

sahanesra

Smile merhabalar...

ben bu siteye bir tesadüf olarak rasladım ve gerçekten çok beyendim aranızda yeniyim.ben takı tasarımla uğraşıyorum çevremdeki insanlar yaptığım takıları çok beyeniyorlar ve ben bu konuda kendimi dahada geliştirmek istiyorum bana yardımcı olursanız sevinirim.Yaptığım takılarımı tanıtmak ve satmak istiyorum.. olumlu ve olumsuz düşüncelerinize açığım bana mail yoluyla ulaşabilirsiniz. şimdiden teşekkürler

Yeşim ACAR

?

bunun üniversite de bir bölümü falan var mı?

sahanesra

Red face evet var

evet var anadolu bil y.m.o da bölümü var. ama bana kalırsa okulu yerine çeşitli kurslara gitmek daha mantıklı....

mozaik33

takı tasarımı

selam ben takı teknolojisi ve tasarımı bölümü mezunuyumüniversite düşünen arkadaşlar marmara muğla dokuz eylül mersin ankara erzurum kütahya aydın ve antepte bu işin eğitimi veriliyor bölümün ismi taş ve metal işlemeciliği veya takı tasarımı olarak geçiyor bu okuldan mezun olanlar ayrıca mersinde benim okuduğum takı teknolojisi bölümüne dikey geçiş yapabiliyorlar yalnız burada boncuk yapmaktan ziyade gümüş veya yarı değerli taşları işlemeyi öğretiyorlar bilginize

lerger

Smile Merhaba

Herkese Merhaba Ben Daha BugÜn Üye Oldum.
    Bende 3 Senedİr Takiyla UĞraŞiyorum Ve Azda Olsa SatiŞ Yapiyorum Ama Bunu Bİraz GenİŞletmek İstİyorum Bana Yardimci Olacak Var Mi Acaba?

fbayram

takı ve aksesuar tasarımı

THE SİLVER BOX
    "Yanlızca en iyiler bu kutuya girebilir"
    TASARIMCILARIN YENİ ROTASI;
    Kaybetmekten hoşlanmayan tasarımcılar için,
    Ankara�nın en seçkin Alışveriş Merkezinde hertürlü tasarımlarınızı (takı, aksesuar, hediyelik eşya...)sizin adınıza SATIŞA SUNUYORUZ.
    "BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR" felsefesi ile çıktığımız bu yolculukta en önde olun ki; bir farkınız olsun....
    BAŞVURULARINIZI
    0312 4962771
    adreslerinden yapabilirsiniz.

cahityanku
    merhaba ben izmirden cahit.bu bahsettiğiniz takıların resmlerini görme şansımız varmı mail adresinizi verseniz iletşime geçersek sevinirim.bizde amatör olarak tasarım ve satış işleriyle uğraşıyoruz.toptan satışta yapabiliriz.eğer anlaşırsak.iyi günler.

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Konunun Etiketleri

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •