2 sayfanın 1. sayfası 12 SonuncuSonuncu
22 sonuçtan 1 ila 15 arası gösteriliyor.

Konu: İTÜ Yüksek lisans

zeyneppp

Exclamation İTÜ Yüksek lisans

Meraba herkese...

Bu sene İTÜ'de yükseklisansa basvurucam(şehir bölge-kentsel tasarım veya peyzaj mimarlığı)
    Bunlardan birinde okuyan biri varsa lütfeeeennn cevap yazsın.
    Mülakatı cok merak ediyorum nasıl gecicek :K

Nelere daha cok dikkat ediyolar?
    Cok tesekkür edrimmmmmm
    Herkese kolay gelsin
    zeynep

endüstri ürünleri tasarımı ve mimarlıkta okuyanlar da bildiklerini paylaşabilir mi acaba?

puyedo

portfoy must be the best.

Selam....

mulakatta sana en cok yardimci olacak sey iyi hazirlanmis bir portföydür. soyle havali renkli, photoshopta oynanmis iyi tasarlanmis bir portfoy hocalarin dikkatini cekecek ve sende nasil gecitgini anlamayacaksindir mulakatin.

kolay gelsin....

ucmakk
    selam ben endustri urunleri tasarim icin basvurmustum ituye
    ama benim hayalim tasarim agirlikli bir yuksek lisans olmasi uzerineydi..
    ve aldigim referanslar hep o yondeydi..tabi ki portfolyom vardi ama onlarin ilk sorusu -yazmayi sever misin olmustu..
    -yazmak???
    -(tasarim icin ben gelmistim ic konusmalari gecmisti bu soruda..dis ses biseyler soylemekteydi tabi o anda
    -hangi teori dersini en cok seversin??(2.soruydu.)(bu sirada transcript e bakiyorlar)
    (ah bakmayin ben tasarim..ama ben..ve elden ele dolasiyor)(ic ses artik sol ust koseye yonelmis..gozlerinizin de oraya bakmasini ister)
    -hmm mimarlik tarihi dc..sanat tarihi cc..

iste boyleydi benim mulakatim..ituye 125 ytl bagisla kalmistim..
    artik o da nasil bir paraysa...ve niyeyse...

kolay gelsin arkadaslar...

arkadaşlar sağ olun önümü biraz daha görmemei sağladınız

sleepless
    Lisansüstü Yedek Listelerinde ismi olup aşağıda gösterilen programların, Asil Listelerinden boş kalan kontenjanlarına
    9 Eylül 2005 Cuma günü saat tam 15:00'te İTÜ Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı'nda hazır bulunan yedekler,
    çağrı sırasına göre yerleştirilecektir.

devamı...

http://www.sis.itu.edu.tr/yuksek/ila.../yedek610.html

merhaba

ucmakk'a bir şey soracağım

125 ytl bağışla kalmak ne demek
    cahilliğime veriniz

bir de protfolyonuzda tasarımla ilgili örneklerinize bakmadılar mı notlara baktılar.

Kolay gelsin.

ucmakk
    itu'ye y.l basvurusunda bulunurken sizden 125 ytl talep ediliyor.Ylisans basvuru kosullarindan biri yani sadece...ama benim icin bir bagis oldu..belki fazlaca dolaylama yapiyorum ben hep??
    portfolyo konusu ewet aynen dediginiz gibi soyle kalinca bi kitabi alip sayfalarini karistirirsiniz ya..(prrr die de bi ses cikar gerci benim portfolyom henuz o kalinlikta degil)yazi yazmayi sevip sevmedigimi sorarlarken bana daha cok bakarak portfolyomda ellerinde kutuphanedeki kitap modeli olmustu..ama zaten sonra biz burada tasarim agirlkli bi yl. programi yurutmuyoruz daha arastirmaya yonelikte dediler..yani portfolyoyu almadan gitmek daha bi moral bozmazmis:(
    ah en son da aaaa sizin referanslariniz da hep tasarim yonunuzun iyi oldugu yonunde(ewet bi bakabilirsiniz portfolya war,hemen orda yaninizda die insanin icinden konusmalar gecmior degil o an!!) demislerdi..-ama ben tasar..
    yani tasarimi pek iplemiyorlar e o zaman portfolya da hava civa oluyor...

visnelikek
    Cahilliğimi mazur görün ama master ve doktora eğitimi akademisyen yetiştirmek için değil midir?Yani araştırmaya yönelik olması çok garip değil bence. Hem üniversitelerde lisans eğitiminin amacı da insana kendini geliştirmeyi öğretmek değil mi? Tasarım yönünüz kuvvetliyse bunun için daha fazla eğitime ihtiyacınız olmaz sanırım ya da ben herşeyi tamamiyle yanlış mı biliyorum?
    En son visnelikek tarafından düzenlendi : 29-10-2005 02:25

erdema

e-posta acil

İTÜlü arkadaşlar, sizden bir ricam var, Peyzaj Mimarlığı Bölümü hocalarından
    Bölüm Başkanı : Prof. Dr. Ahmet Cengiz YILDIZCI
    Bölüm Başkan Yardımcısı : Prof. Dr. Ayşe Sema KUBAT
    Bölüm Başkan Yardımcısı : Yrd. Doç. Selim VELİOĞLU
    hocaların biri ya da hepsinin e-mail adreslerini bana gönderebilecek olan warmı? çok ihtiyacım var ve internette hiçbir yerde bulamadım. çok teşekkür ederim . hele mail atan olursa iyice çok teşekkür ederim )
    erdematca@yahoo.com

nicholos homes
    4 yılmimarlık okuduktan sonra yüksek lisansını iç mimarlıktan yapabiliyormuyuz:K

Melody
    Alıntı Orijinal metin nicholos homes tarafından gönderilmiş
    4 yılmimarlık okuduktan sonra yüksek lisansını iç mimarlıktan yapabiliyormuyuz:K
    bildiğim kadarıyla yapabiliyorsun, en azından 10 sene önce yapanlar vardı.. Mimar Sinan mimarlık Bölümü mezunu birkaç arkadaşım İTÜ'de iç mimari bölümünde yüksek lisans yapıyorlardı..

messenger
    yüksek lisansı istediğin her bolümde yapabilirsin tıpta bile

sleepless
    Alıntı Orijinal metin messenger tarafından gönderilmiş
    yüksek lisansı istediğin her bolümde yapabilirsin tıpta bile
    bunun doğru oldugunu hiç düşünmüyorum. her yüksek lisans bölümünün kabul ettiği lisans bölümleri farklıdır ve bu değişiklik üniversiteden üniversiteye değişir. hangi okulun hangi bölümünün hangi dalında yüksek lisans yapmak istiyorsanız araştırmalısınız.

ama mimarlık okuduktan sonra iç mimarlıkta yüksek lisans yapmak itüde mümkündür.

gncmimar
    Mimarlık lisans mezunları hangi üniversitelerde peyzaj mimarlığı üzerine yüksek lisans yapabiliyorlar?

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •