3 sayfanın 2. sayfası İlkİlk 123 SonuncuSonuncu
32 sonuçtan 16 ila 30 arası gösteriliyor.

Konu: Diyalog 2002 konukları

sannys

Angry aman kalsın

herkesin bu konuda atip tuttugu yeter..Insanlarin kafasini karistirmaktan baska bi ise yaramiyor bazilari.Ancak Bilimsel çalisan akademik profesyoneller konusmali tabii varsa öyle biri..

Bilimsel çalisan akademik profesyoneller konusmali tabii varsa öyle biri..
    ??? neden

sannys

gayet açik..

Gayet açik..insanlara dogru bilgiyi ulastirmalari ve tahminden çok bilimsel açiklamalar yapmalari için..Bir iki insandan da fazla degildir sayilari..popülist takilanlar kendini açikca belli etti zaten..

"Akademik profesyonel" olmayanlar konuşmamalı mı?

sannys
    konuşmamalı.

Peki bu forumda yazanların kaçı "akademik profesyonel"?

Bundan hareketle forumda "konuşan"ların sayısı bir elin parmaklarını geçer mi?

Zeynep
    sevgili sannys,
    herhalde benim Arkitera'ya gereksiz deprem tartışmaları yapacak, 1999 da ortaya çıkan şarlatan bilim adamlarını önereceğimi ve böyle düzeyli bir platformda da onların bu konukları kabul edeceğini düşünmüyorsundur umarım.

soru: "hem akademik hem profesyonel" ne demek

firat coskun

seçenekleri inceltip yayalım

aslında birçok isim yazılabilir, ama bunlar zaten sizin de aklınıza geliyordur. bu yüzden laf kalabalığı yapmak yerine, ilginç bir öneride bulunacağım.

hem yeterince tanınmış olmasından, hem kitaplarındaki mekan tanımlamalarının ustalığından, hem zengin imgeleminden, hem de tabii ki mimarlık eğitiminin kenarından geçmiş olmasından dolayı, bence Orhan Pamuk davet edilebilir.

Çok iyi fikir...

İletişim sağlayabilecek ya da adres bilgisi verebilecek var mı?

Bu arada biz de epeyce görüşme yaparak bir liste hazırladık (çoğunluğu mimar) (burda yazılanları da dikkate almaya çalışarak tabi ki) Listeyi Diyalog 2002 olarak Aralık ortasında duyuracağız
    )

Hala eksik haftalar var ama

sannys

Talking düşündüm de..

şu "akademik profesyonel" olayı biraz komiğime de gitmedi değil..sanırım onu demek istemedim..biraz kırgındım da şu son depremden sonra olanlara ve söylenenlere..öyle bişey çıkıverdi ağzımdan..böyle birilerinin buraya forum konuğu olarak gelmeyeceğini gayet iyi biliyorum aslında

bu arada Orhan Pamuk gayet iyi bir fikir.Ben Altan Bal ile temas halindeyim.Kendisi Yunus Nadi ödülünü Mario Levi ile paylaşmış bir fotoğrafçı..oNdan bilgi almaya çalışıcam.

doktor

yabancı mimarlar?

Aslında Türkiye'dekileri ne kadar tanıyoruz ki diyebilirsiniz .Ama internetin sınır tanımaması da kullanılabilir burda diye düşündüm. Yabanc ımimarlar ya da mimari bürolar ile de forum ortamı hazırlanamaz mı?

rennie
    hazırlanabilir tabii ki.. ama önce türkçeye çevirdiğimiz bütün menüleri, buttonları, başlıkları vs. tekrar ingilizceye cevirmemiz gerek (ya da ingilizce bir başka forum açmak gerek)

bogachan

Thumbs up farklı kuşaklar...

Forum köşesi çok önemsediğim kuşaklar ve konumlararası farklı mimar profilleri ile gündelik yaşamda kolay kurulamayan bir ilişki ortmaı yarattığı düşüncesindeyim...Bu ortamda kimlerle ilişki kurmak istersin ? sorusunu kendime sorduğumda,

Şevki Pekin, Haydar Karabey, Ahmet Özgüner,... gibi serbest çalışan mimarlar...İhsan Bilgin, Aykut Köksal,...gibi akademik kimlikleri ağır basan isimler...Kenan Güvenç, Murat Uluğ gibi mevcut üretim pratiğinde farklı tavırlar koyan isimler...Eski kuşakla
    kopan ilişkiler adına Turgut Cansever,Cengiz Bektaş,Doğan Tekeli gibi isimler...Bir üst kuşak yarışmacılar, Tamer Başbuğ,Hasan Özbay, Merih Karaaslan, Semra-Özcan Uygur...Yeni kuşaklar...Can Çinici, Çalışlar-Erginoğlu...gibi isimler olabilir.

Farklı duruş ve üretim biçimleri olan,farklı kuşaklar...

Diyalog 2002 Programı 28 Mayıs 2002'de ilk dönemi bitecek şekilde hazırlandı.

Yazılan isimlerden çoğunluğu listede.

Boğaçhan'ın yazdıklarından bir bölümü -belki de yarısına yakını- Ankara'da olduğundan listede yer alamadı ne yazık ki...

Bir iki gün içinde duyurusunu da yapacağız.

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •