6 sonuçtan 1 ila 6 arası gösteriliyor.

Konu: forum öğrencisinden Vray çalışması

talip

forum öğrencisinden Vray çalışması

Gaziantep'deki hemen hepsi birbirinin aynı olan bir apartman bloğu modellemesi
    forumdaki ustalardan öğrendiğim kadarıyla yaptığım bir vray denemesi olarak bir göz atmanızı isterim.
    Eklenmiş İmajlar Eklenmiş İmajlar  

o kadar balkon neden gerekli?????
    kadın çok oransız durmakta
    hava yağdı yağacak
    saçak çok abartılı ve zannımca bakır saçak bitişi de anlam katmıyor binaya.

çok sert eleştiriler sayılabişlir ama v-ray konusunda benden kat kat daha iyi eleştiri yapacak arkadaşlar varken ben bunlara değinmek istedim.

kolay gelsin.
    tebrikler

yygusa
    mimariye yanasmiyorum...

hangi vray surumunu kullanmaktasin?

ayarlarini da merak ettim, birkac ufak degisiklikle cok daha guzel bir render elde edebilirsin. cok komplike bir model olmadigi icin surekli test etmen lazim ayarlari, vray'in guzelligi de bu zaten, hizli olmasi. bir de merak ettim, vray materiallari mi kullaniyorsun? vray ile render edeceksen vray materiallari kullanmani tavsiye ederim, daha iyi sonuc alirsin.

vray ayarlarini foruma post edersen yardimci olabiliriz hep beraber, ama benim su renderda gordugum vray potansiyelinden cok uzakta oldugun.

talip
    Yani v-ray render olmamış gibi diyorsunuz?
    vray versiyon 1.09. Vray materyallerini kullandığımı zannediyorum ama emin değilim yani vray materyaline texture ekliyorum ne kadar doğru onu bilmem.
    Ayrıca ilginiz için çok teşekkür ederim.
    Sayın Ayasofya eleştirileriniz o kadar da sert değildi. Sağolun
    Eklenmiş İmajlar Eklenmiş İmajlar     

kblymtn
    Konuyu görünce ilgimi çekti. Yolladığın render için ayarları yollaman ve yardımcı olabileceğini söyleyen kişilerin torum yapmadığını gördüm. Dikkatle aşağı indim ancak yoktu. Benimde çalışmalarım var ve bende yollarım yardım alırım dedim. Belkide alamam . Kolay gelsin.

Mimarisinin de eleştirileceğini dikkate alarak çalışma gönderirseniz daha iyi olur.

Teşekkürler.

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •