9 sonuçtan 1 ila 9 arası gösteriliyor.

Konu: Yardım İstemi

biber

Yardım İstemi

merhaba öncelikler hemen kendimi tanıtıp sorunuma geleyim.
    efendim ben bandırmada yaşayan bir almanca öğretmeniyim öğrencilerden oluşan bir ekib ile bandirma.com'u hazırlıyoruz. uzun süreden beri kullandığınız vbulletin forumunu araştırıyoruz. bu forum sisteminde karar kılmamızın ardından bir arkadaşımız bu forumu bizlere buldu. ancak sürüm ingilizce tabii ki biz de bu forumun türke versiyonlarının peşine düştük. benim amacım bu forumu tamamı ile çevirmek idi. ancak php dili ile ilgili bilgim olmadığından dolayı bu dili şu günlerde öğrenmeye çalışıyorum. html ve temel bazda asp bilgim vardı. ancak aspde olduğu gibi değil yani sayfayı aç satırı bul notepad ile değiştir.... birçok foruma danıştık ancak yardım alamadık. merak etmeyin sizlerden bu scripti istemeyeceğim! çünkü sonuçta bu denli büyük bir emeği kimse kimseye hediye etmez. ben sadece yardım taleb ediyorum. sizler nasıl çevirdiniz-zorlukları nelerdi-önerebileceğiniz bir yöntem ya da program var mı?
    saygılarımla

Merhaba,
    Vbulletin forumunu araştırıyorsanız bu konu hakkında en detaylı bilginin www.vbulletin.com adresinden alkınabileceğini zaten biliyorsunuzdur.

http://www.vbulletin.com/forum/index.php
    Adresinde her türlü uzmanlık gerektiren sorunuza da yanıt bulabilirsiniz.

bir arkadaşımız bu forumu bizlere buldu
    Nasıl ve hangi sürümünü buldu bilmiyorum ama bu forumun bizim kullandığımız versiyonunu sadece ücreti karşılığında satın alabiliyorsunuz, yani "freeware" ya da "shareware" versiyonları bulunmuyor.

Eğer forumu "customize" etmek istiyorsanız tek ihtiyacınız olan şey titizlik ve zaman.

merak etmeyin sizlerden bu scripti istemeyeceğim!
    Yukarıda da yazdığım gibi bu forum ücretli olarak satılmakta zaten siz ya da başka biri bu forumu isterse ve biz de verirsek yasadışı bir işlem yapmış oluruz.

Tekrar edeyim: Zorluğu yok. İngilizce, temel internet teknolojileri bilgisi, zaman ve titizlik. Gerekenler bunlar.

biber

yanıt

değerli arkadaşım sanırım anlatamadım dolayısı ile iletişim problemimizi çözmek için ben maddeleme yöntemine başvuruyorum özür dilerim!
    1. ben sizden bu forumu istemedim.
    2. elimde zaten sürüm var ve shareware ya da freeware değil.
    3. ilk araştırdığım zaten forumun sitesi idi www.vbulletin.com ve forumu.
    4. zaman ve emek ! buna ihtiyaç olduğunu zaten biliyorum ve bu ikisi de bizde bol adet var.
    5. sadece bu ikisinin yeterli olmadığını düşündüğüm için sizleri rahatsız ettim.
    6. ben zaten almanca öğretmeniyim ve ileri derecede ingilizcem var.

ben merak ettiğim sadece yönteminiz idi.
    yani forumun yazıları nerede bulunuyor ve hangi yöntem-program ile bunları ediliyorsunuz. aspde iş son derece kolay idi açıyorduk asp sayfasını notpad ile buluyorduk tümce ya da satırı çevirip kaydediyorduk oysa burda o biçimde değil phpyi açıyon notepad ya da editörle ancak browserda görünen kaynak kodunda yok. anlatabiliyormuyum. demek ki bu işin başka bir yolu var. php bilgimiz de oldukça sınırlı dolayısı ile birçok forum ve kişiden yardım taleb ediyoruz. neyse bunları neden yazdım bilmiyorum çünkü anladığım kadarı ile İLGİLENMİYORSUNUZ. sizler de haklısınız neyse teşekkür ederim bu arada tasarımınız gerçekten çok hoş özellikle de renkler .BAŞARILAR HOŞÇAKALIN!

yani forumun yazıları nerede bulunuyor ve hangi yöntem-program ile bunları ediliyorsunuz
    Vbulletin sitesinde http://www.vbulletin.com/manual/ linkinde forumu nasıl yüklemeniz gerektiği yazılı.

biber
    forum zaten yüklü! ancak manual bölümünde metinleri nasıl değiştirirsiniz diye bir bölüm yok!

Yönetici bölümüne girerek en altta yer alan template'leri değiştirin.
    Customizing the templates aramasının sonuçları.
    Bu işi en kolay vbulletin forumunu kullanarak yapabilirsiniz. Neden oraya yazmıyorsunuz?

biber
    işte tüm olay bu teşekkür ederim ilgin için meğer olay temp...
    de bitiyormuş. çok teşekkür ederim. link'i inceleyeceğim.
    saygılarımla

biber
    merhaba tekrar ben rahatsız ettiğim için üzgünüm!
    sizden vbulletin konusunda yardım taleb etmiştim!
    çeviriyi bitirmek üzereyim ancak şöyle bir sorunum var!
    türkçe karakterler php sayfalarında sorun yaratıyor!
    php konusunda pek fazla deneyimim yok html'de meta taglar ile aspde ise
    bunu codepage komutları ile çözüyorduk! peki şimdi ne yapmam gerkiyor yani vbulletin de nereye hangi kodları girmeliyim (ya da başka bir biçimde bu sorun aşılabiliyor mu!)! İlgilenebilirseniz çok sevinirim yoksa tüm çeviri güm'e gidecek....LÜTFEN! diğer template'lerdeki karakterler hemen dönüşüyorlar ancak görüntüde herhangi bir problem yaratmıyorlar(gerçi bilgisayarımda durum bu daha sonra serverda ne olur bilemem!) deneyimlerinizden yararlanmama izin verir iseniz sevinirim!
    saygılarımla
    erso yılmaz

cyclone

Türkçe karakter

Karakter setini Html sayfanızdan kontrol ediniz.
    Eğer daha detaylı bilgi almak isterseniz veya forumunuz için template isterseniz..
    Mjturkiye.net adresini ziyaret edebilirsiniz.

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •