3 sayfanın 2. sayfası İlkİlk 123 SonuncuSonuncu
39 sonuçtan 16 ila 30 arası gösteriliyor.

Konu: idecad

İdemimar ı kullanmaya başladıktan sonra zaman içinde pratik kazandıkça sorunlara çözüm bulmaya başlıyorsunuz. Eğer ekstra objeleriniz varsa (sacak, katsilmesi, asansör, ... vb.) iderender ile obje oluşturup bunu ktp2 olarak export edebilir sonra da projede kullanabilirsiniz.

Wild_wild_west arkadaşım eğer yazılımın orjinal ise ve kutudan eğitim kitapları çıkmadı ise bence ide firmasını arayıp iste. Yardımcı olacaklarına eminim.
    ......................................................

ideYAPI
    Sn.wild_wild_west,
    ideYAPI lisanslı kullanıcılarına oldukça ayrıntılı Türkçe kullanım kitabını ücretsiz gönderir. Elinize ulaşmadıysa tek yapmanız gereken ideYAPI Beşiktaş veya Bursa numaralarımızdan bize arayıp lisansınızı onaylatmanız ve durumu bildirmeniz olacaktı. Sizden lisansınız kontrolu için telefon bekliyorum öncelikle.

ideCAD Mimari- ideCAD Render veya ideCAD Statik'le ilgili sorularınız için aşağıdaki numaralardan bize ulaşıp yardım alabilirsiniz. Program lisanlı kullanıcılarına verdiğimiz eğitim seminerlerine kullanıcı olmasanız dahi ücretsiz katılabilirsiniz. Eğitim tarihleri ve rezervasyon için [url]www.idecad.com.tr 'den bilgi alabilir veya aşağıdaki Beşiktaş ofis numaramızdan kayıt yaptırabilirsiniz.

Arzu Dural Gök
    Mimar
    ideYAPI Beşiktaş Ofis 212 236 38 46
    destek@ideyapi.com.tr

QUOTE=wild_wild_west]hayır vermediler kutu içeri sadece cd katalog broşür falan fıstık gibi dandik şeyler ama işime yarayaak hiç bişey yok :([/QUOTE]

ebru4

Unhappy

iderender ile obje oluşturup bunu ktp2 olarak export edebilir sonra da projede kullanabilirsiniz demişsiniz peki bunu nasıl yapıcam baceremedim.idecad çözmek için bayağı bir ugraşıyorum ama kapı üstüne sundurma koyamıyorum.ahsap balkon tam olarak yapamıyorum ve plana koydugum insan araba vs nesneleri render yatığımda göremiyorum.

ideYAPI

ideCAD Render'da kütüphane oluşturma

Sayın Ebru 4,
    planda koyduğunuz kütüphaneler iki boyutlu ise render alınca göremezsiniz.Yapmanız gereken 3 boyutlu kütüphaneleri kullanmak olacaktır. Ayrıca render'da gerçek ağaç,insan,araç vb. görüntüsü almak için opaklık tanımlaması yapılmış materyalleri kullanabilirsiniz. Bunun için ideCAD Render'da materyal ayarlarında doku 1'e insan, ağaç vb. resmi,opaklığa ise aynı resmin siyah beyaz texture'ını seçip bir materyal oluşturuyorsunuz. Sonra bunu bir duvar,kutu veya uzatılmış objeyle modellenmiş bir yüzeye atıyorsunuz. Yüzey seç komutuyla kapladığınız objenin alt, üst,yan ve arka yüzeylerini seçip siliyorsunuz. Bu şekilde kalınlıksız tek bir yüzey elde edeceksiniz. Sonrasında tek yapmanız gereken render almak. Elinizde yeterli sayıda opak materyal yoksa size mailleyebilirim.
    Kapı üzeri sundurmayı ideCAD Mimari'de çatı komutuyla yapabilirsiniz.Nasıl bir sundurma istediğinizi çizip durala@ideyapi.com.tr'ye maillerseniz hangi yolu izlemeniz gerektiği konusunda size daha doğru bilgi verebilirim.
    ideCAD Render'da kütüphanede bulamadığınız özel bir obje, söve,kat silmesi modelleyebilirsiniz. Yapmanız gerekenleri adım adım özetlemek gerekirse;önce uzatılmış obje, döndürülmüş obje,loft veya hazır geometrik elemanlarla istediğiniz objeyi modelleyip üzerine materyal atıyorsunuz. Otomatik plan oluşturuyor ve tanım noktası tarifliyorsunuz. Son olarak export-ktp2 formatında C:// program files/ideCAD Mimari/libraries altına bir isim vererek kaydediyorsunuz. Bu aşamadan sonra istediğiniz projede, mimari program içinden kütüphane ayarlarına girerek oluşturduğunuz yeni modeli çağırabilir, boyutlarını ve materyallerini değiştirerek kullanabilirisiniz. Lisanslı kullanıcıysanız elinizdeki kullanım kitabından değilseniz demo cd içindeki yardımdan faydalanarak modelleme yöntemleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Saygılarımla

ebru4

Smile

herseyden önce cok teşekkür ediyorum.opak materyalle ilgili mailinizi bekliyorum.(ebruoktur@mynet.com)idecadde çatıyla ilgili komutlardan yararlanmak istiyorum ama biri dısında diğerleri kullanılamıyor.sacakla ilgili autocadde çizdiğim 2 boyutlu bir örneği size gönderiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

ebru4
    gönderdiğim mail geldimi

-----
    yönetici notu: biriyle özel mesajlaşmak için forumun konularını kullanmayınız. forumda istediğiniz kişiye özel mesaj atabilirsiniz
    -----
    En son ayasofya tarafından düzenlendi : 17-12-2005 13:04

zeyni_demir

idecad

selam arkadaşlar ben de idecad programını kullanıyorum yardımcı olabileceğim bir konu varsa bana e mail atabilirsiniz. e mail adresim. zeyni_demir@hotmail.com
    En son lumina tarafından düzenlendi : 01-05-2007 13:20

ebru4
    idecadle kullanmada yardımcı olacak cd , kitap ve benzeri kaynaklar var mı.mesela kitapçılarda cd satış yerlerinde bulabilir miyim.idecad konusunda bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.
    En son lumina tarafından düzenlendi : 01-05-2007 13:20

Tomeytos

merhaba

Şöyle bir forumdaki mesajları okuyordum. Ben tekstil mühendisiyim ama baba mesleği inşaat müh. olduğu için yıllardır liseden beri yani hem mimari çiziyorum hem de statik hesaplarını yapıyorum projelerin. Idecaed'ten önce de birçok farklı programlar kullandım. Program çok beğendiğimi söylemeliyim. IDE statik ve mimarinin 99 versiyonunun lisanslı kullanıcsıyım. Fakat ileriki versiyonları almamın en önemli nedeni "eğer lisanslı kullnıcıysanız" kelimesidir. Zamanında 4000 küsür dolar verip aldığımız programların upgrade paralarının bile zamanında 1-1,5 milyar olduğunu düşünürsek sokaktan 5 milyona tedarik eedebilmek bunun olduğu yetmiyormuş insanların çok büyük bir rahatlıkla bürolarında lisanssız olarak kullanabilmelerine fazlasıyla olanak bulması benim canımı hayli sıkan bir konudur. Siz program satıcısı olarak bunun önüne geçebilirsiniz çok basit bir şekilde. Nasıl mı? Bu programlardan çıkan projelerin çoğu odalardan geçmektedir. Lisanslı olarak sattığınız her programı kodlayıp her kullanıcı için -ayrı bir seri numarası gibi olabilir- bunu ayarlasanız bu usülsüzlüğü takip etme şansınız olabilirdi. SAdece programa kilit yapmakla olmuyor demekki bunlar gördüğünüz gibi kırabiliyorlar demek ki. Siz güvenlik mantığınızı başka bir noktada daha kurmalıydınız. Zaten piayasadaki akıl almaz rekabet adı altındaki herneyse artık şeyin baskısı yetmiyormuş gibi o insanlara bir de program tedarik ediyorsunuz. Üzücü ve gerçek... IDE Mimari yada Statik konusunda sıkıntı olanlara elimden geldiğince yardım etmek isterim çünkü zamanında ben bu programı aldığımda her ne kadar tahhüt edilse de satılana kadarmış biz böyle yardımları göremedik iş hemen paraya döküldü. Herkese kolay gelsin...

umutduru

selam

Arkadaşlar idecadle ilgili dökümanlar zaten program içindeki yardım kısmında mevcut. Onlarıda çıkarmak için yazıcıya ve 2 top A4 kağıda ihtiyacınız var.Kolay gelsin.

odilet

idecad hakkında...

yaklaşık 6 aydır mimarlık oratmından askerlik dolayısıyla ayrıyım. ide cadle ilgili forumlara bakıyorum da hala yeterli doygunlukta değiller. samimi olarak söylemeliyim ki ide cad 4.0 versiyonundan sonra kendini büyük oranda yenilemiş ve hala da yenilemektedir ama hala program yeterli sadeliğe ulaşamamış olup görselleştirme ve render konusundaki eksiklikler hemen göze çarpıyor . bu forumlardan da açık olarak okunmak ta. bütün görselleştirme araçlarının aynı program içerisinde -Tools- olarak ayrılmasının doğru bulmuyorum. küçük de olsa bu sorun 5.14 versiyonunda çözülmüş sanıyorum artık perspektif penceresinden ide render a aktarım yapmadan render alabiliyorsunuz... bu kesinlikle geliştirilmeli ve bütün araçlar ... ki buna İde ODT ve WREP de dahil olmak üzere programa entegre edilmeli...

Arkadaşların yaşadığı sorunlara gelince... Render konusunda kesinlikle sabırlı olmalılar İde cad mimarlar için hem maliyetleri hem de zamanı minimimuma indirmekte. yaklaşık bir buçuk senelik ide deneyimim bana öncelikle bunları öğretti. Tabi hala yeterli kullanıcı sayısına ulaşabilmiş değil ve hala ide cadi tartışacağımız forumlar açılmadı ve açılamıyor. İde yapının kendi sitesinde ki forum tam bir içler acısı. Şirket adına sorunlara getirilen cevaplar oldukca sığ...

Programla ilgili sorun yaşayan arkadaşlar ban mail yoluyla ulaşsınlar. ,elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım...
    En son lumina tarafından düzenlendi : 01-05-2007 13:22

odilet
    evet arkadaşlar. yaklaşık 2 haftadan beri foruma mesaj yazılmadığını görüyorum.
    gerçi son mesajımdan sonra bir kaç ide yapı kullanıcısıyla bağlantıya geçtik ama yeterli değil.... sadece kişisel olarak bana ulaşmanız yeterli değil... forumu zenginleştirelim lütfen...herkes hayatından memnun mu?

cbabali

Question

arkadaşlar idecad ile yapılan animasyonlara rpc'leri ekleyebiliyormuyuz?
    Ya da program ile uyumlu başka formatta hareketli objeler var mı?
    Hareketsiz objeler çok sığ kalıyor.Beni aydınlatırsanız sevinirim.
    En son lumina tarafından düzenlendi : 01-05-2007 13:22

Rpc gibi plugin desteği yok.
    ......................................................

archsa

materyal

idecadin lisanslı kullanıcısıyım. Fakat metaryelleri kısıtlı olduğu için 3 boyut görüntüleri istediğim gibi çıkaramamaktayım. Sizlerde hazır meteryal varsa yardımcı olursanız sevinirim.

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •