2 sayfanın 2. sayfası İlkİlk 12
23 sonuçtan 16 ila 23 arası gösteriliyor.

Konu: Yurtdışında Yüksek Lisans Eğitimi

denizmut

Online MBA

Konu ile ilgili olarak nette dolanırken ilgimi çeken ve temel bilgiler veren , yararlandığım bir site buldum. Linkleri de faydalı. Paylaşmak istedim. Konular:

Online üniversite seçimi

Online bachelor

En iyi online MBA programları

Online MBA

online eğitim veren önemli kurumlar

İlgilenen arkadaşlara kolay gelsin, başarılar dilerim

Deniz

Mel

Almanya???

Alıntı Orijinal metin zoque tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    ben almanya'da karlsruhe teknik üniversitesinde mimarlik egitimi görüyorum. su an 5. senem. phin'in de belirtigi gibi lisans ve yüksek lisans programlari beraber yapiliyor. her ikisi 4'er dönemden olusmakta. 9 dönemde ise diploma calismanizi teslim ediyorsunuz. tabii ki bunlar isin teori kisimlari, su an bizim okulun ortalamasi 12 dönem civarinda. benim de bir dönem daha sarkabilir gibi . almanya'ya doktora icin gelmek isteyenlerin yüksek lisansi bitirmeden gelmemelerini tavsiye ederim. aksi takdirde egitimin en az 4 dönemini tekrar etmek zorunda kalacaklar, ki bu kimi arkadaslarda 7 seneye kadar uzuyor.

genel olarak zamani ve maddi imkani olan arkadaslara yurt disina cikmalarini tavsiye ederim. örnegin bana at gözlüklerimden kurtulmami sagladi. birde türkiye'den kalma tembellik gibi bir takim aliskanliklari üzerimden atabilirsem bu ülkenin nimetlerinin optimal bir sekilde faydalanmaya baslayabilecegim
    Merhaba Arkadaşlar... Zoque'nin verdiği bilgilere tam olarak katılamayacağım ve düzeltmelerde bulunmak istedim...

Almanya'da bu zamana kadar "Diplom" eğitimi sisteminde lisans ve yüksek lisans bir arada yapılıyordu daha doğrusu yüksek lisans diye birşey yoktu denilebilir. Ama son birkaç senedir küreselleşme etkileriyle Almanlar bu konuda türünün tek örneği olma statüsünden kurtulmak ve AB içi uyum için artık B.Sc. ve M.Sc. programlarına dönüyorlar.
    Sizin TR'den aldığınız eğitimin ne kadar kabul edileceği ise tamamen Üniversite'nin ve hocaların insiyatifinde. Ben mesela Hannover'de Altyapı üzerine (inşaat mühendisiyim) burada Türkiye'deki B.Sc. mi kabul ettirerek iki senelik master yaptım ve M.Sc. mi aldım.
    Yani Almanya'da Türkiye'deki lisans eğitiminden sonra sene kaybetmeden Master yapmak mümkün. Fakat iyi araştırmanız lazım. Önerebileceğim kaynak

http://www.hochschulkompass.de/kompa...index_stud.htm

burada soldan "weiterführendes Studium" seçtiğinizde Master olanaklarını arayabiliyorsunuz. Ben aradım listede 32 Program gösteriyor. Bu 32 programın hepsine de mail atın ve durumunuzu ve ne yapmak istediğinizi anlatın. Başvuru ve cevap vs. biraz zaman alır.

Bunun dışında

http://www.daad.de/deutschland/studi.../06541.de.html

adresinden de programlar arayabilirsiniz.

Genelde Almanca bilginiz için DSH (ingilizcenin TOEFL'ı gibi birşey) sınavını yapmanız lazım. Bu sınavı başvurduğunuz okulda yapabilirsiniz ama yılda bir veya iki tarih vardır. Kaçırısanız beklemeniz gerekir.

Ayrıca kişisel görüş olarak da ekleyeyim. Bu ülkenin eğer gelirseniz size tek faydası Master yapmış olursunuz, Almanca öğrenirsiniz ve bundan fazla da birşey olmaz. Maddi olarak veya hayat standardınızı yükseltmek namına pek birşeye ulaşabileceğinizi sanmıyorum. Zira ne yazıkki Almanya'da halen - içten içe de olsa- bir ırkçı zihniyet hakim ve ekonomik olarak Türkiye artık daha dinamik bir ülke. Okumak için gelin ama buralarda bir hayat kurarım falan gibi hayallere kapılmayın. Ben 7 senedir buradayım, master yaptım, işe de başladım, yani çok şükür işlerim yolunda gitti ama genelde Türkiye'den buraya gelen üniversiteli insanlar düz işçi olarak çalışıyorlar ve geldiklerine bin pişmanlar...

İyi hesap edin...

selmalar,
    Melih

kübü

ya Fransa?

Arkadaşlar seneye büyük ihtimalle Fransa'ya gidiyorum,Nice de şu an nişanlım.Ben içmimarlık mezunuyum Fransa'da bir yıl dil eğitimi almayı düşünüyorum,sonrası için ben de yüksek lisans yapmak istiyorum acaba burası hakkında bir bilgisi olan var mı?

bozuk sut
    merhaba, sanırım kimse ispanya'da (özellikle barcelona'da) yüksek lisanstan bahsetmemiş. benim kafamda yüksek lisans için italya ya da ispanya var.
    italya için okul fikirlerim var: Domus Academy ya da Politecnico di Milano
    fakat ispanya için özellikle mimari tasarım adı altında master programı bulunan bir okul bulamadım henüz. bir de master programının ingilizce olmasını tercih ediyorum, ingilizce mimarlık terimlerine aşina olmam nedeniyle.
    bu nedenlerle ispanya konusunda bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

esmacinaroglu
    Alıntı Orijinal metin hsezin tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    selam,ben mimarlık son sınıftayım ve italya'da yüksek lisans yapmak istiyorum internette dolanıyorum ama istediğim kadar yeterli bilgiye sahip olmadım hala...tabii ki ilk etapta bursla oraya gitmek en iisi,neler yapmak gerekiyo neler oluyo,hangi sınavlara girmek gerekiyo ...açıkçası pek bilgim yok,bu konuda bilgisi,tecrübesi olan warsa engin bilgilerinden yararlanmak isterim
    merhaba ben turkiyede mimarlik egitimimi tamamladim, italyada milano sehrindeki "politecnico di milano" universitesinde yuksek lisans egitimimi tamamladim. oncelikle ingilizce olarak egitim italya icin nerdeyse tek sansin -en azindan 2 yil once boyleydi-bu universite. italyanin en eski, devlet teknik unversitesi. bi web sayfasina bak istersen, uluslararasi ogrenciler icin burs olanaklari war. ama tavsiye edermisin dersen yorumsuz..

Alıntı Orijinal metin esmacinaroglu tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    merhaba ben turkiyede mimarlik egitimimi tamamladim, italyada milano sehrindeki "politecnico di milano" universitesinde yuksek lisans egitimimi tamamladim. oncelikle ingilizce olarak egitim italya icin nerdeyse tek sansin -en azindan 2 yil once boyleydi-bu universite. italyanin en eski, devlet teknik unversitesi. bi web sayfasina bak istersen, uluslararasi ogrenciler icin burs olanaklari war. ama tavsiye edermisin dersen yorumsuz..
    Şu anda ne ile meşgulsunuz bilmiyorum ancak, ben de şöyle bir saplantı var.
    haklılığımı ispatlamak açısından size sorayım.
    Herhangi bir meslek eğitimi olabilir, mesleğimiz mimarlık üzerine konuşursak.
    Normal eğitimden sonra lisans eğitimi yapıyorlar. Sonra da gidip babalarının marketin de çalışıyor veya yapsatcılık yapıyorlar.
    Nerede kaldı lisans eğitimi.

Lisans eğitiminin, mesleklerini bi hakkın yapanlar için gereğine inanıyorum.
    Bunun hariçinde vakit kaybı diyorum.

arc_anduril
    Alıntı Orijinal metin esmacinaroglu tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    yorumsuz bırakmanızın nedeni nedir?kısaca açıklayabilir misiniz mümkünse?ben de italya veya ispanya düşünüyorum da.

saylango
    Politecnico di Milano Üniversitesi'nde Mimarlık yüksek lisans eğitimi programında dersler İngilizce mi, İtalyanca mı veriliyor?
    Başvurular hangi tarihlerde başlıyor?

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •