2 sayfanın 2. sayfası İlkİlk 12
30 sonuçtan 16 ila 30 arası gösteriliyor.

Konu: Burberry Bağdat Caddesi

wackybacky
    teak agaci uzaydan gelio demek vay bee..

iceoon
    inşaatı sırasında malzemesi çok dikkatimi çektiği için çalışan iki bayana sormuştum.lamine ahşap demişlerdi.ahşap sıcak bir malzemedir bence buraya da ayrı br sıcaklık katmış

@rch-i-dio
    aynı malzemeyi bende kısmen bi binanın cephesinde kullanmıştım ve modelini gösterdiğimde çok beğenmişlerdi...lakin daha sonra maliyetini öğrendiklerinde ''amaannn gereksiz demişlerdi''...
    ama ben eminimki bunu yapan ben değilde bir ingiliz veya yabancı mimar olsaydı kesinlikle yapılan modelin aynısı binada uygulanırdı...malum yabancı hayranıyız ya...reklamı da severiz...

bina hakkındaki yorumum ise yanındaki binayla uyumunu takdir edersek umarım bu kareleri ülkemizde daha çok görmeye başlarız...

TRaMbLeN

Thumbs up

güzel çalışma olmuş görünce insanın yönelesi gelen bişey çıkmış ortaya...

binayi gorenlere sormak isterim gercektende bina fotograftaki kadar iyi mi?
    fotograflardan tanidigim bazi eserlerin orjinallerini gorunce hayal kırıklıgı oluyor bazan.

bi konuda bu kadar avangard malzemeleri kullanmayı neden biz beceremiyoruz. hala aluminyum ve cam kapli binalar yapip duruyoruz. musteri "kabul etmez" bence iyi bi cevap olmayacaktır. cesaretsiz olanlar mimarlarimiz gibi.

semra
    sadeliği ve gözecarpıcılığyla bence oldukça başarılı bir bina,
    tek bir malzeme ile,sadece bir kutudan da oluşsa ne kadar güzel işler çıkarılabileceğine güzel bir örnek..

kompozit
    en iyi emprenye ahşap 3 sene dayanıyor.ben bu tip çalışmalar için kompozit ahşap görünümlü profilleri tercih ederim.
    XXX

Alıntı Orijinal metin kompozit tarafından gönderilmiş
    en iyi emprenye ahşap 3 sene dayanıyor.ben bu tip çalışmalar için kompozit ahşap görünümlü profilleri tercih ederim.
    XXX
    Böyle sevimsiz bir şekilde reklam yapana kadar foruma gerçekten katkıda bulunsanız ne güzel olurdu .

İsterseniz imzanızı web adresiniz olarak verebilirsiniz bu tip reklam için...

Ato9
    bu yapı ile ilgili daha fazla fotoğraf yada animasyona ulaşabileceğimiz bi adres var mı acaba?

lactemaon

Smile bir uzaylı daha

moda sektörü işevin yanı sıra estetiğin de bir o kadar önemli olduğu bir konumdayken, bu sektörün önemli bir markası için bu kadar net ve sade bir tasarım bence bir uzaylıdan beklenemeyecek kadar duyarlı bir yaklaşım olurdu. (bakınız uzay filmleri!)

kaldı ki (bu)binanın cephesinin markadan izler sunması ayıp mı ya da postmodernist bir yaklaşım mı? asla hayır.ayrıca cephenin sağır ve yarı sağır oluşumunun şeffaflıkla bittiği yer aynı zamanda girişi de tariflemiş, bir diğer husus da tam köşede bulunan yapı bu sağır karakteriyle bulunduğu köşeyi de ayrıca vurgulamayı ve durdurmayı başarıyor.

bunlar benim fikirlerim.ayrıca ben de yerli bir mimarın yapıyı tasarlamasını arzulardım lakin bu asla ingiliz meslektaşımıza haksız yıkıcı eleştirileri beraberinde getirmemelidir.sonra kendimizi dünyalılığımızla övünürken içinde olduğumuz koskoca galaksiden soyutlamak niye !?!

uyanob

İlginç;

Değerli meslektaşlarım;
    Burada şimidiye kadar yazılmış mesajlara, bakıyorumda; gözlerime inanamıyorum. Birincisi, bina ortaüstü bir tasarım kaabiliyeti olan ve detay bilen herhangibiri tarafından tasarlanabilir. İkincisi bildiğim kadarı ile bu bina, yanında ki bina ve arkada ki binalar Bağdat Caddesinde ki iyi bir ofis tarafından tasarlanmış ve bir site olarak inşa edilmiştir. Yani teorik olarak bu binalar bir meslektaşımız tarafından tümsel bir tasarım anlayışı ile bütünlük oluşturacak şekilde aynı çizgilerle tasarlanmışlardır ve aynı malzeme ile inşaa edilmişlerdir. Yani; bu küple kaplanmış binanın tasarlanmış ve yanda ki diğer binalarla uyumlu bir cephesi vardır. Bu durumda binanın tasarımınu ve uygulama projesini yapan mimardan izin alınmış mıdır_? Ve de böyle bir binaya bu tarz bir tasarımı yapmak etik midir?

batros

tasarimcilar

"Mark Pinney Associates ve Burberry mağaza planlama ekibine ait mağaza tasarımı ise şirketin Londra ana mağazasının tasarım konsepti temel alınarak yapıldı."

CNN TÜRK.com - Yaşam - Stil - Bağdat Caddesi'ne Burberry mağazası - 23 Ağustos, 20

mayaroglu
    İster moda densin, ister sadece bir "imaj" yaratılmış densin, eğer bir bina, bir cephe veya genel olarak bir mimarlık ürünü olumlu eleştiriler alacak şekilde çevresinden farklılaşabiliyorsa ve çevresine pozitif bir etki yaratabiliyorsa bence başarılıdır.

Bu yapı için de yorumum geçerli ama binayı bizzat görme şansım olmadığı için eleştirimin burada yayınlanan tek bir görsele dayandığı da gerçek. Umarım gerçek etkisi de bu görsel kadar olumludur.

Ayrıca vitrinler nedeniyle küpten taviz verildiği fikrine ben katılmıyorum. Aksine keşke zemindeki şeffaflık etkisi daha da fazla olsa ve giydirilmiş küp şeffaf bir platform üstünde dursa. Dediğim gibi tek bir imajın bende uyandırdığı düşünceler bunlar.

İki yıla yakın zaman geçmiş konunun ilk gündeme gelmesinden bu yana. Yeniden gündemde...
    Bilmeyenler için yeni harita oyuncağımızla yerini gösterelim:

Alıntı Orijinal metin mayaroglu tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    İster moda densin, ister sadece bir "imaj" yaratılmış densin, eğer bir bina, bir cephe veya genel olarak bir mimarlık ürünü olumlu eleştiriler alacak şekilde çevresinden farklılaşabiliyorsa ve çevresine pozitif bir etki yaratabiliyorsa bence başarılıdır.

Bu yapı için de yorumum geçerli ama binayı bizzat görme şansım olmadığı için eleştirimin burada yayınlanan tek bir görsele dayandığı da gerçek. Umarım gerçek etkisi de bu görsel kadar olumludur.

Ayrıca vitrinler nedeniyle küpten taviz verildiği fikrine ben katılmıyorum. Aksine keşke zemindeki şeffaflık etkisi daha da fazla olsa ve giydirilmiş küp şeffaf bir platform üstünde dursa. Dediğim gibi tek bir imajın bende uyandırdığı düşünceler bunlar.

Mert Bey oldukça hoş bir yorum bu.
    Aynen katılıyorum.

Başından beri oldukça tutuyorum bu cephe çalışmasını.

Bunun yanında binanın eski hali için
    Bkz: Yandaki binalar.

Teşekkürler.

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •