4 sonuçtan 1 ila 4 arası gösteriliyor.

Konu: Vektörel yazıları piksel tabanlı resimlere çevirmek

 1. #1
  wolf19

  Post Vektörel yazıları piksel tabanlı resimlere çevirmek

  Selam arkadaşlar
  Günlerdir siteleri dolaşıyorum ve sadece şu soruya cevap arıyorum: Corel de veya Photoshopta resim üzerine yazı yazdıktan sonra, mesela Corelde yazı vektör tabanlı olduğu için ne kadar büyütülürse büyütülsün sorun çıkmıyor, çözünürlük 300 DPI olduğu zaman (resim Çözünürlüğü) corel de yazısını yazıyorum yazının hatları o an için düzgün oluyor, ama CONVERT BITMAP yaptıktan sonra, yazıların bazı bölümleri tırtıklı kalıyor. Özellikle yatay kesimler bu sorunu nasıl çözebilirim?
  En son lumina tarafından düzenlendi : 12-09-2007 21:44

 2. #2
  mimdrj
  photoshop için yazdığın yazıları pixellere dönüştürmek için merge layer yada rasterize text komutları işine yarayabilir ama problemi daha açık anlatırsan belki daha fazla yardımcı olabilirim ?

 3. #3
  iguana

  Convert

  Photoshop'ta çalışmanı tamamladıktan sonra onu Corel'e import et. Yazılarını Corel'de yazdıktan sonra, Convert Bitmap değil de , "Arange'den "Convert to Curves" seçeneği ile çizime çevir. Sorun kalmayacaktır.

 4. #4
  erkan19
  bence sorun çalışmayı herhangi bir görüntüleyicide kendi boyutundan daha küçük görmesi, böyle bir durumda sorun yoktur sadece görüntüleyici bazı ayarları kısar ve boyutu ayarlar, tam görüntülemede başarılı sonuç alacaktır.
  En son lumina tarafından düzenlendi : 12-09-2007 21:46

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Mesaj Yazma Hakları

 • Yeni mesaj gönderemezsiniz
 • Mesajlara cevap veremezsiniz
 • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
 • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
 •