10 sayfanın 10. sayfası İlkİlk 12345678910
140 sonuçtan 136 ila 140 arası gösteriliyor.

Konu: Pratik komutlar

Alıntı Orijinal metin ersilia tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    paste as block yapmanın kısa yolu: SHIFT+CTRL+V
    herkes mousede sağ click ayarını farklı yaptığı için herkeste paste as block çıkmayabilir kiminde enter olarak çalışır. o yüzden bunu kullanabilirsiniz
    Sağ tuş menüsünü kullanmıyorsunuz, sağ tuşla sürüklerken çıkan bir menü bu...
    "(...)Pırıl pırıl dalgalı bir denize karşı
    Yangelmişim diz boyu sulara
    Hepinize iyiniyetle gülümsüyorum (...)" T. Uyar

Alıntı Orijinal metin architurk tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    Yeni öğrendiğim bir başka kısayola göre, objeleri seçtikten sonra sağ tuşla taşırsanız bir menü açılıyor, bu menüden de "paste as block" yapabiliyorsunuz.
    bunu kullanamadım ben denedim ama sağ tuşa tıkladığım zaman enter gibi çalışıyor ve bir menü çıkmıyor. menünün çıkması için bir ayar mı yapılması gerekir?

Alıntı Orijinal metin ersilia tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    bunu kullanamadım ben denedim ama sağ tuşa tıkladığım zaman enter gibi çalışıyor ve bir menü çıkmıyor. menünün çıkması için bir ayar mı yapılması gerekir?
    Objeleri seçiyorsunuz, sağ tuşla tıklıyorsunuz ama parmağınızı kaldırmadan sürüklüyorsunuz, parmağı kaldırdığınızda bir menü açılıyor olması lazım.

"laymrg" komutu bir ya da birkaç layer'ı başka bir layer altında birleştiren ve gereksiz layer'ları temizleyen çok faydalı bir komut. Komutu girdikten sonra temizlemek istediğiniz layer'da bulunan bir nesne seçiyorsunuz, boşluk tuşuna basana kadar farklı bir çok layer da seçilebiliyor. Boşluk tuşuna bastıktan sonra bu objelerin taşınmasını istediğiniz layer'ı seçiyorsunuz. Bu kadar kolay ve bu kadar kullanışlı!

Not: Dikkat edilmesi gereken nokta; çizimde hiçbir kilitli layer bulunmamasıdır. Yoksa komut herhangi bir hata veya uyarı vermeden işlevini yerine getirmiyor!?!

eğer içini boş yapmak istersek dei FILLMODE 1 yapıyoruz.

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •