10 sonuçtan 1 ila 10 arası gösteriliyor.

Konu: İlginç Bina Cephesi Fotografları

İlginç Bina Cephesi Fotografları

Merhaba arkadaşlar...elinizde bulunan ya da bulduğunuz tüm ilginç bina cephesi fotograflarını burada da paylaşırsanız çok sevinirim...seçmeli olan bir dersimin dönem sonu ödevi için gerekli...ilgilenirseniz çok sevinirim...sevgiler...
    En son cihan tarafından düzenlendi : 28-04-2009 09:54

son zamanlarda gördüğüm en ilginç cephesi olan binalardan birisi (aynı zamanda en çok beğendiğim..)Fotoğrafı çeken Deviantart üyesi " jdinc1977 " adlı üye.Bende sitede gördüm fotoyu.Yapı New York ta, mimarı ,yapan firma hakkında bilgi yok.İlginç bir detay daha dış cephesinde pencere yok... Kare açıklıklar pencere değilse tabi ..
    Eklenmiş İmajlar Eklenmiş İmajlar  

Merhaba. İlginç bir cephe. Pencere açıklıkları yok gibi görünüyor. Peki bu nasıl oluyor ?
    ''Her rüzgarda otlar gibi eğilip bükülürsen, dağ bile olsan bir ota değmezsin.'' Hz. Mevlana

Alıntı Orijinal metin smhbrv tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    Merhaba. İlginç bir cephe. Pencere açıklıkları yok gibi görünüyor. Peki bu nasıl oluyor ?
    Belki de mekanın karanlık olması gerekmektedir. Bir yapıda illa ki pencere olmalı mıdır?

Resim siyah beyaz olmasa belki farkelir pencereler o beton kalıplar hep bir gibi gözüküyor da yanıltıcı olabilir pencere görevi üstlenebilirler. Havalandırma paneli şeklinde .
    a la hermosa labor....... rrdncc ......

Alıntı Orijinal metin Selin Oktan tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    Belki de mekanın karanlık olması gerekmektedir. Bir yapıda illa ki pencere olmalı mıdır?

Haklı olabilirsiniz ancak , bina nasıl bir özellik taşıyorki bu denli cephelerinde açıklık göremiyoruz ?
    Pencereden kastım açıklıktı. Bana sorarsanız olmazsa olmazlardan bir tanesidir.
    ''Her rüzgarda otlar gibi eğilip bükülürsen, dağ bile olsan bir ota değmezsin.'' Hz. Mevlana

Merhaba. Aklıma takılan bir soruyu sizlerle paylaşmak istedim.

Genel olarak konutların cephelerine baktığımda , kapılar , pencereler ve balkonlar mevcut.
    Sırasıyla devam eden pencere , balkon , kapı elemanlarının devamlılığını ve cephedeki bu durgun hali değiştirmek için neler yapılabilir. Veya cephelerdeki hareketliliği arttırmak için nasıl çözüm yolları aranmalıdır. ?

Düşüncelerinizi ve varsa görsellerinizi paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler.
    En son Semih Borva tarafından düzenlendi : 06-11-2008 20:23

Talha Akyürek
    Evet çok ilginç bir cephe, ışıklık yok gibi.
    Olası ihtimalleri sıralarsak;
    1-Resimde görülen cephe Arka veya Yan cepheler(sağ-sol cepheler) olabilir,
    2-Binada ışık istenmeyebilir.
    3-Biz düşünerek kafayı yiyelim diye mimar arkadaş pencere koymamış olabilir

Uzun bir ara oldu ama bu binayı bir kaç filmde görmemle merakım daha da arttı, hatta biraz araştırma yapınca mimarının John Carl Warnecke (1919 doğumlu) ve onun 1974 tarihli AT&T Long Lines Building adlı eski bir yapısı olduğunu gördüm. Amerika' da çok beğenilen bir yapı olmasa gerek biraz eleştirilmiş...

Yapı hakkında bilgi için;

New York Architecture Images- AT&T Long Lines Building

New York gezimizde görüp de "yuhhh" "obariii" ve daha foruma yazılmayacak hayert kelimelerimizin ağzımından döküldüğü binanın fotoğraflarını size göndereyim.

Mimarı John Carl Warnecke http://en.wikipedia.org/wiki/John_Ca...able_buildings

Ayrıca bina hakkında bilgi http://en.wikipedia.org/wiki/33_Thomas_Street

Tabii kulunuzun kıytırık mı kıytırık 5 yıllık bir kompakt makine ile geçktiği fotolar da bunlar.
    Çaldırdım canım Canon 5D ve bir sürü lens yarama tuz bastım.

Name:  sagir01.jpg
Views: 1058
Size:  511,2 KBName:  sagir02.jpg
Views: 965
Size:  506,8 KB

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •