3 sayfanın 3. sayfası İlkİlk 123
38 sonuçtan 31 ila 38 arası gösteriliyor.

Konu: Ses Yalıtımı

Sayin yazgi,
    Size benim yaptigim uygulama cizimlerinden örnekler vermek isterdim, ama DIN A1- DIN A 0 cizimleri bilgisayara aktarmadigim icin yapamiyorum, ikincisi kafayi Tasyünü ve camyününee cok takmissiniz, bir alternatif malzeme sunabilirmisiniz.
    Literatür ismide verirseniz ayrica sevinirim.

saygilar

H. BUĞRA YAZGI
    Alıntı Orijinal metin Ahagu tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    Sayin yazgi,
    Size benim yaptigim uygulama cizimlerinden örnekler vermek isterdim, ama DIN A1- DIN A 0 cizimleri bilgisayara aktarmadigim icin yapamiyorum, ikincisi kafayi Tasyünü ve camyününee cok takmissiniz, bir alternatif malzeme sunabilirmisiniz.
    Literatür ismide verirseniz ayrica sevinirim.

saygilar
    Sayın Ahagu,
    Belirtmiş olduğunuz boyutlardaki kağıtları tarayıp bilgisayara aktarabilecek cihazlar var bildiğim kadarı ile, yakın çevrenizde olmayabilir belki.
    İkinci olarak kafayı taşyünü ve cam yününe takan ben değilim. Detaylarında ve söylemlerinde bunlardan vazgeçemeyenler. Benim derdim bu malzemelerin teknik özellikleri. Neden, nasıl izolasyon yapıyormuş bunun cevabını verebilen yok.
    Alternatif malzeme sormuşsunuz, işte problem bu sorunun cevabında.Bu malzemeler izolasyon malzemeleri değil ki alternatifi olsun. Forumdaki yazılara bakarsanız, insanlar duvarlarının ya da tavanlarının üzerine bir 'şey' yapıştırıp, ya da sadece taşyünü ve alçıpanel kullanarak izolasyon yapabileceklerini zannediyorlar. Siz de çok iyi biliyorsunuz ki, izolasyon detay işi, her detayı her yere uygulayamazsınız. Bu detayların bazılarında taşyünü ve camyünü de kullanılıyor, fakat izolasyon amaçlı değil, hava boşluğunu yeterli mesafelerde kullanamadığımız için.Düzgün yoğunluktaki poliüretan süngerler de aynı işi görür. Ekonomik olması ve kolay temin edilmesi dolayısı ile bu malzemeler tercih ediliyor. Diğer taraftan 50cm de taşyünü koysanız, alçak frekansların geçişini engelleyemezsiniz.
    Gürültünün kaynağına ve türüne göre izolasyon detayları ve kullanılacak malzemeler değişir. Önemli olan uygun malzemeyi doğru detayda, doğru uygulama şekli ile kullanabilmektir. Malzemelere gelince, internette biraz zaman geçirmeniz yeterli. Dünyada Türkiye' dekinden ne kadar farklı ve bol çeşitli malzemelerin kullanıldığını göreceksiziniz, ki siz zaten bunun farkındasınız. Türkiye ' deki detayların ve malzemelerin hatalı kullanıldığını da görebiliyorsunuz, fakat herkes sizin kadar şanslı değil.

Saygılarımla

katiliyorum size, ne yazik ki bazi sirketler avrupada satamadigi malzemeleri türkiyede üretip satiyor. Burada cok duyuyorum niye Türkiye`ye gitmiyorsunuz Türkiye su anda avrupanin Cin`i, yani istediginizi satabiliyorsunuz.
    Ne yazik`ki kimse bu yanlis malzemeleri üretenlere siz avrupada kendi evinizin insaatinda da kullaniyormusunuz diye sormuyor.

Tavan duvar zemin ses yalıtım uygulamaları & malzeme tedariği yapabileceğiniz firma web sitemizi inceleyebilirsiniz.
    http://www.sesyalitimmalzemeleri.org

Isı yalıtımı konusunda dış cephe mantolama malzemelerini tercih etmek lazım bu seçimi yaparken de kaliteli olmasına özen göstermelisin dilersen 20 -22 danste olarak üretim yapan http://tursove.com/ adresinden modellere bakabilirsin.

Teşekkürler :)

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •