13 sonuçtan 1 ila 13 arası gösteriliyor.

Konu: Yurtdışında Mimarlık Eğitimi

iremcagil

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi

Türkiye’deki geleneksel yapının eğitimdeki yansımasının bir sonucu olarak,lisans öğrenimini tamamlamış Türk gençlerinin çoğunluğu yurtdışına çıkmak istiyor. Dünyada olup biteni yerinde izlemek, yeni mesleki vizyonlar kazanmak gibi ideallerle yola çıkan gençlerin ne kadarı hayallerini gerçekleştirebiliyor?
    Yurtdışında mimarlık okumanın artılarını eksilerini arkitera forum üzerinden tartışalım

duygu.03
    duyduğum ve edindiğim bilgiler sonucunda yurtdışında en iyi mimarlık eğitimini veren ilk üç ülke İtalya,Rusya ve Yunanistan'mış(gerçi yunanistan ve almanya yer değişiyorlarmış)...ne kadar doğru ne kadar yalan ben bilmiyorum lütfen birileri bu konuda beni aydınlatsın henüz lise öğrencisiyim,bölümüm restorasyon..geleceğim açısından imkanım olursa yurtdışında eğitim almak isterim ancak birilerinin beni bilgilendirmesi lazım..yardımlarınızı bekliyorum

yasemin86
    ben olsam ya italya yada almanya derdim ama tercih senin

duygu.03
    Alıntı Orijinal metin yasemin86 tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    ben olsam ya italya yada almanya derdim ama tercih senin
    Bilmiyorum ki karar veremiyorum:( Hem imkanlar olacak mı o da belli değil ama olursa inşallah İtalya'yı istiyorum

yasemin86

Smile

hadi hayirlisi o zaman
    kararini verdiginde bize iletirsen seviniriz

Melody
    İllaki yurtdışında eğitim almak istiyorsan, en azından dilini bildiğin bir ülkede eğitim almanı tavsiye ederim. Yoksa işin çok zor olur.

Bizim okuldan erasmusla İtalya'ya giden bir öğrenci pek memnun kalmamıştı. Amfiler 300 kişiymiş. Hiçbirşey anlaşılmıyor diyordu. Ayrıca pahalı bir memleketmiş. Okurken birde çalışmak gerekiyor diyordu. Ama siz yine iyi bir araştırın derim. Mümkünse İtalya'da mimarlık okumuş öğerncilerle görüşmeye çalışın. Kolay gelsin.

aeon_irem
    Özellikle iç mimarlık eğitiminde son zamanlarda en gözde ülkeler iskandinav ülkeler...İtalya ise yabancı öğrencilere tutumları ile ve tasarımcı İtalyandır diğerleri taklitçidir mantığı ile oldukça ters davranabiliyorlarmış.Bunu bir genelleme yapmamak gerek aslında...Sadece bu sene Erasmus'la yurt dışına gitmek için bir çok üniversiteyi araştırmış bir öğrencinin duyumlarıdır tüm bunlar.
    Pek çok Avrupa ülkesinden lisede mimarlığa yönleniyorlar böylece üniversiteye başladıklarında belirli bir birikime sahip oluyorlar.Bu sebeple sistemde bazı değişiklikler var. Ayrıca Belçika'da HOGESCHOOL diye adlandırılan çok daha fazla uygulamaya yönelik okullarda mevcut. Çok çok araştırılması gereken bir konu. Ama kesinlikle hiç değilse öğrenciliğin bir kısmının yurt dışında geçirilmesi çok büyük bir artı olacaktır.

Saygılarımla

Not: Tüm erasmus sorularınız için mesaj atabilirsiniz.

nyconsept

Thumbs up

Türkiyedeki tasarımlar italyan tasarımlardan esinleniyor.Eğitimini italyadan alman bence daha doğru araştırmanı iyi yaptabiki karar senin

Cherry
    Hogeschool Rotterdam, Willem de Kooning academie en iyi eyitim veren sanat okullarindan biri (Hollandada).

yurtdışı eğitimi avantajlı oluyor mu ?

Yurtdışı eğitim hakkında bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim

Ben Endüstri Mühendisliği mezunuyum ve hayatım boyunca mimarlık ve mimari tasarım ile uğraşmak istedim. Şimdi hızlı bir şekilde mimarlık eğitimi alabileceğim ve güvenli bir yurtdışı üniversitesi arıyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilecek daha önce oralarda okumuş bir arkadaş var mı?

Not: Rusça ve İngilizce biliyorum. Birinci planda bu iki ülkeyi düşündüm fakat Rusya'da çalışma imkanı sunulmadığından dolayı şuan kararsızım.

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

2 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 2 ziyaretçi)

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •