5 sayfanın 2. sayfası İlkİlk 12345 SonuncuSonuncu
68 sonuçtan 16 ila 30 arası gösteriliyor.

Konu: Öneri ve Düşünceleriniz

Emrextreme
    Alıntı Orijinal metin Omer Yilmaz tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    Daha önce bakmıştım buna. Şimdi hızla yeniden baktım. Vbulletin'in eklenti forumunda da yok. Cevap hayır oldu ne yazık ki...
    Bunu bulabildim forumda.

Zoints Thread Tags - GREAT for SEO - vBulletin.org Forum

Konu başlığı, mesaj ve tag kısmı da bu şekilde oluyor.

Alıntı Orijinal metin Emrextreme tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    Bunu bulabildim forumda.

Zoints Thread Tags - GREAT for SEO - vBulletin.org Forum

Konu başlığı, mesaj ve tag kısmı da bu şekilde oluyor.
    Zoints'i başka bazı sebeplerden dolayı kullanamıyoruz: SEO scriptimiz farklı, "Social Networking" scripti olarak yakında gelecek Vbulletin'in blog'unu kullanacagiz.

duyu

önerim

Atatürk kültür merkezi üzerine ,
    Sn.Gül Keskin’e
    Adliye Bakanlığı ve MEB ile ilgili ilgililere

Bizim eksiğimiz ne? sayısal olarak katılım var ve genelde herkes aksaklıkları aktarıyor çelişkileri vurguluyor ama kimse çözüm önermiyor, kimse şu ana kadar ne yapıldı yada yapıldı mı? Açılmıyor söylenen kalıyor anladığım kadarıyla yöneticiler de tam yetişemiyor ama bazı konular aciliyet gerektiriyor ve bilgilendirme geldiğinde genelde iş işten geçmiş oluyor en azından buna çözüm getirmek için sadece konu alt başlıklarında sınırlı olarak bazı üyelerin görevli/gönüllü olarak konuyu yakından takip etme bilgilendirme paylaşımını üstlenmeleri sağlasak böylece gelişmeleri daha hızlı takip etmeyi sağlamaz mı? Hatta ileride, ilerideki olasılıklara göre davranış geliştirme konusunda yardımcı olmaz mı?

Bunu her zaman yapabilirsiniz. Ne yapmak istediğinizi bildirirseniz önünüzü açacak tedbirleri alabiliriz.

Merhaba,
    Arkitera Üyelik Sistemi ve Forum Sistemimiz sanırım birbirinden bağımsız çalışan üyelik sistemlerine sahip.
    Zira forumda kullandığım email adresi ve şifreyle Arkitera üyelik sistemine giremedim.

Eğer birbirinden bağımsızsa bu iki sistemin entegrasyonu düşünülüyor mu?

kolay gelsin...
    N. Caner ÇAMBEL - Mimar (İ.T.Ü.)
    "Dubito ergo sum"

Evet, tamamen bağımsız. Ve şimdilik böyle gidecek gibi görünüyor.
    Bu konu üzerinde günlerce, aylarca çalıştık; olmadı. Kolay bir konu değil.

Zaman bulursam daha uzun yazacağım buraya.

yadayuder

Yurtdisi Hizmeti Arkitera

Uzun zamandir yurtdisinda calismaktayim. ARKITERA ile tesaduf tanistim. Bircok urunu buradan ogrendim ve Turkiyede takip ettim. Hatta su an burada (SUDAN) ARKITERA dan buldugum bazi urunleri kullaniyorum. Yeni uyelik sistemini garipsedim cunku, sanki ziyaretcilerine kisitlama getirmek istermis gibi bir izlenim edindim. Ama dilerim, eski mailleri gondermeye devam ederler. Yurtdisinda bir Muhendis olarak Turkiye de olup biteni takip edecek daha iyi bir Mimarlik Forumu bulamamistim. Kisitlamalar olursa baska birsey aramaya basliyacagiz herhalde.

RedRapsody

Diyalog

Arkitera'nın forumlarında ünlü mimarların konuk olduğu, soruları yanıtladığı arkitera diyalog bölümünün aktif olmadığını görüyorum. Önceki yıllarda değerli hocalarımızla, üst düzey mimarlarla bu platformda buluşma imkanımız oluyordu. Şimdi bu forumlarda çok kaliteli yazılar yazan üstadları göremiyoruz. Bunun yerine çıkmaz sokağa çıkan tartışmalar olmaya başladı. Böyle yazılar göremeyince de okumak yerine daha çok yazıyoruz.
    Diyalog bölümünün aktif hale gelip, ön plana çıkarılmasını öneriyorum (umuyorum).

Alıntı Orijinal metin RedRapsody tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    Arkitera'nın forumlarında ünlü mimarların konuk olduğu, soruları yanıtladığı arkitera diyalog bölümünün aktif olmadığını görüyorum. Önceki yıllarda değerli hocalarımızla, üst düzey mimarlarla bu platformda buluşma imkanımız oluyordu. Şimdi bu forumlarda çok kaliteli yazılar yazan üstadları göremiyoruz. Bunun yerine çıkmaz sokağa çıkan tartışmalar olmaya başladı. Böyle yazılar göremeyince de okumak yerine daha çok yazıyoruz.
    Diyalog bölümünün aktif hale gelip, ön plana çıkarılmasını öneriyorum (umuyorum).
    Sayın RedRapsody,
    Biraz geç cevap verebiliyorum kusura bakmayın.

Diyalog buluşmaları konukları önceden belirlenerek belirli tarihlerde yapılan bir projemizdi. Bu projeyi 2001-2005 yılları arasında neredeyse aralıksız olarak (Yaz ayları hariç) sürdürdük. Bu zaman zarfında yakından izlediyseniz ilk zamanki ilgi sonlara doğru giderek azaldı. Bu sebeple biz de bu projeyi bir süreliğine dinlendirme kararı aldık. Yeniden yapalım mı? diye sürekli toplantılarda konuşuyoruz. Eski formatıyla mı yeniden başlasak? Yoksa başka bir format mı olsa? diye düşünmüyor değiliz. Tarihi kesin olmasa bile yeniden yapmak için her an bir hamle yapabiliriz.

Emrexan
    Forum mesajlarına puan vermek güzel bir fikir olabilir. Beğendiğimiz mesajlara puan verebiliriz. Beğenmediklerimizi de eksi puanla değerlendiririz. Böyle bir uygulama youtube' da var.

Alıntı Orijinal metin Emrexan tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    Forum mesajlarına puan vermek güzel bir fikir olabilir. Beğendiğimiz mesajlara puan verebiliriz. Beğenmediklerimizi de eksi puanla değerlendiririz. Böyle bir uygulama youtube' da var.
    Böyle bir uygulama objektiflikten uzak olabilir. İnatlaşmalar işin içine girebilir..
    Erdem Akbıyık

Vbulletin'in temel eklentilerinden birisi bu konu üzerine. Ama Arkitera Forum özelinde çalışacağını hiç düşünmüyorum.

Ben zaten iyi sayılabilecek "karma"mı "Kanları ile Türk Bayrağı yapan lise öğrencileri" mesajımda "Böyle saçma sapan bir şey yapacağınıza fen ve sosyal bilimler üzerinde durun" dedim diye "Hülleci" poziyonundayım Ekşi Sözlük'te.

Burada ne puan alırım varın siz tahmin edin.

Arkitera Forum'un yapısı değil ama kapısını biliyorum.Tıkladım mı giriyorum içeri.Alice'in harikalar diyarı gibi bir dünyaya giriyorsunuz. Mimarlık ve sanatla ilgili herşey konuşulup tartışılıyor,yapılan çalışmalar üzerinde,bilgi ve fikir alışverişi yapılıyor.(Bunları herkes biliyor,ancak ben yine de yazayım istedim.Bu işi yapanları da onore etmek gerekir.) Henüz kapıdan yeni girdiğim için etrafıma bakınmaktayım,tanımağa çalışıyorum.Tanıdıkça da ayrılamıyorum.Bazen,ayak altında çok mu dolaşıyorum acaba diye düşünüyorum.Mimarlığı herkes gibi ben de sevdiğim için muhabbetten kopmak istemiyorum... Bazen,hat sanatı,ebru gibi farklı sanatla uğraşan arkadaşlar da çalışmalarını bizlerle paylaşıyorlar.Bu gibi sanatlar için ayrı bir başlık açılabilir mi.Varsa da kullanımı teşvik edilebilir mi ? Arkitera zaten başlı başına harika bir yapım.Bu yapım da emeği geçen herkesi tebrik ediyor,emeklerinin tek tek yerini bulduğunu,alın terlerinin analarının ak sütü gibi helal olduğunu,vurgulamak istiyorum.Yolda ki bir taşın,insanların ayağına takılmasın diye kaldırılmasının ne kadar sevap olduğunu düşündüğümüz de,sizler Mimarlığın yolunu açıyorsunuz...Yolunuz açık olsun.

Yine buraya yazayım dedim. Eski üyelerin üzerine su mu serptiniz,canlananlar var araların da. Bu da Forum'un doğru yolda olduğunun bir ifadesi olsa gerek.

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •