5 sayfanın 4. sayfası İlkİlk 12345 SonuncuSonuncu
68 sonuçtan 46 ila 60 arası gösteriliyor.

Konu: Öneri ve Düşünceleriniz

osman_aşık
    Uluslararası yarışma duyurularının Türkçe yayımlanmasının yararlı olacağını düşünüyorum.Yarışmanın genel çerçevesini anlatan bölümlerin (yarışmaya katılım şartları ve yarışmanın amacının anlatıldığı bölümlerin) ya da en azından şu an 'Yarışmalar' bölümünde yayımlanan kısmın Türkçe yayımlanmasının faydalı olacağını düşünüyorum.Ayrıca birçok uluslararası yarışmanın duyurusu yarışma son başvuru tarihinden birkaç gün önce yayımlanıyor bu konuda bir iyileştirmenin yapılması Arkitera ve bizler için yararlı olacaktır.

Burcu Karabas
    Sayın osman_aşık,

Uluslararası yarışma duyurularının Türkçe'ye çevrilmesi konusunda elbette haklısınız, ancak yayınladığımız yarışma sayısı düşünüldüğünde her yarışma metnini -metnin bir kısmını da olsa- Türkçe'ye çevirmek maalesef mümkün değil. Buna ek olarak, İngilizce metinleri yayınlarken de, orijinal sitesindeki haliyle değil, daha anlaşılır olabilmesi için belirlenmiş bir formata uygun hale getirip hazırladıktan sonra yarışmalar bölümüne ekliyoruz.

Yine uluslararası yarışmaların teslim tarihleri yaklaştığı zaman eklendiğini belirtmişsiniz. Her zaman için geçerli olmayan bu durum, dönemsel yoğunluklardan kaynaklanıyor. En kısa zamanda gereğini yapacağız. Ilginiz icin teşekkürler.

osman_aşık
    Hassasiyetiniz için ben de teşekkür ederim.

evren-turuncu
    Arkitera nın ana sayfasında bir iletisim bolumu olmaması bence eksiklik. Bugun sitenize ileti gondermek istedim, ancak herhangi bir bolumde iletisim adresi goremedim. Sorum şuydu: arkiv de yer almak icin ne yapmak gerek? arkiv de hic acıklayıcı bir bolum yok, uyelik su sekilde olur, projeler boyle yuklenir diye bir acıklama olması lazım. Bir uyelik baglantısı altında proje yukleme sistemi anlatılabilir. Siteyi kullanıcıların daha pratik kullanımın uygun tasarlamakta fayda var. Soruma da cevap verirseniz sevinirim.

Alıntı Orijinal metin evren-turuncu tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    Arkitera nın ana sayfasında bir iletisim bolumu olmaması bence eksiklik. Bugun sitenize ileti gondermek istedim, ancak herhangi bir bolumde iletisim adresi goremedim. Sorum şuydu: arkiv de yer almak icin ne yapmak gerek? arkiv de hic acıklayıcı bir bolum yok, uyelik su sekilde olur, projeler boyle yuklenir diye bir acıklama olması lazım. Bir uyelik baglantısı altında proje yukleme sistemi anlatılabilir. Siteyi kullanıcıların daha pratik kullanımın uygun tasarlamakta fayda var. Soruma da cevap verirseniz sevinirim.
    Sahiden yokmuş

Arkitera Mimarlık Merkezi'ne bağlı sitelerde ortak bir "footer" kullanıyoruz. Bu merkezileştirmeyi yaptığımız sırada başka bazı eksiklerimiz de oluşmuştu. En kısa sürede gerekli düzeltmeyi yapacağız.

İletişim formumuza ulaşmak için şu linki kullanabilirsiniz: Arkitera Forum - Bize Ulaşın

Kabul Salonuda açilmiş konular için,açık konu başlıklarının yetersiz olduğunu düşünüyorum.

Açılmış yada yeni açılabilecek konu konusunda konu başlığı sıkıntısı çekildiği düşüncesiyle kapsamı çok yönlü olabilecek konu başliği oluşturulmasını öneriyorum veya kabul salonundaki üç başlığı uygun bir yere içerikleriyle taşımanızı öneriyorum.

Selam ve sevgilerimle.

osman_aşık
    2009 Mimarlık Takvimi Arkitera.com ya da Arkitera Forum üzerinden görsel olarak paylaşılabilirse,takvimi alamayanların yararlanabilmesi adına faydalı olacağını düşünüyorum.

osman_aşık
    Teşekkürler

osman_aşık
    Birkaç hafta önce Gazeteparc bültenlerine üye oldum.Özelliklle Arkiparc etkinliğine katıldıktan sonra (benim için bir şanstı,ayrıca böylesi nitelikli bir etkinlik düzenlediğiniz için sizleri yürekten kutluyorum)gayrimenkul sektörüyle çok daha yakından ilgilenmeye başladım.Gazeteparc adına ayrıca bir teşekkür borçluyum çünkü ülke ve dünya çapındaki bütün gelişmeleri çok iyi takip ediyor ve de aktarıyorsunuz.Benim merak ettiğim ve de mümkünse yeniden gözden geçirilmesini istediğim bir konu var;Gazeteparc bültenleri de Arkitera.com bültenleri gibi haftalık olarak yayınlanamaz mı? Teşekkürler...

Sayın osman_aşık,

öncelikle Gazeteparc.com'u takip ettiğiniz ve değerli görüşlerinizi bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederiz.

2008 yılında bültenimiz hem günlük hem de haftalık olarak dağıtılıyordu. Ancak günlük bültenin izleyiciler tarafından daha fazla tercih edildiği konusunda geri dönüşler aldık. Haberlerin en güncel halleriyle siz okurlara ulaşması adına günlük bültenin daha yararlı olduğu kanısına vardık. Bu nedenle Gazeteparc ekibi olarak 2009'dan itibaren haftalık bültenin kaldırılmasına karar verdik.

mimar_8525
    merhaba ben bir öneride bulunmak istemiyorum çünkü site yöneticileri zaten en iyisini yapmaktalar ama proje paylaşılan konular çok dağınık ve biraz geç açılıyor bu meseleyle ilgilenebilirseniz çok daha iyi olacak ... yaptıklarınız çok güzel inşallah daha uzun süre bu paylaşımlar devam eder arkitera yöneticilerine herşey için teşekkür ederim.

Belki bu soracağım özellik zaten mevcuttur da ben bulamıyordum, umarım öyledir. Şöyle ki;

Mesela işyerinde 'yeni mesajlar' sekmesine tıkladığımızda yeni mesajlar içeren konuları açıp bakıyoruz ama detaylı incelemeye fırsatımız olmuyor, eve gelince tekrar 'yeni mesajlar' sekmesine tıkladığımızda o konular haliyle tekrar listede görünmüyor. Dolayısıyla gün içerisinde dikkatimizi çeken başlıkları okuyamadan hemencik kaybedebiliyoruz. Acaba her konu için, 'bu başlığı kaydet/izle ya da listene ekle' gibi bir seçeneğimiz var mı, biz de müsait olunca açıp bakıp okuyalım. Karıştırdığım kadarıyla 'konu araçları' kısmından ' bu konuya üye ol' seçeneği var, acaba aradığım özellik bu sekme mi oluyor? 'Konuya üye olmak' ibaresini garipsedim de biraz.

Teşekkürler.
    En son nesriny tarafından düzenlendi : 21-02-2009 22:32

asitane

Şehir ve Bölge Planlama'ya Arkitera Ne Kadar Önem Veriyor

Alıntı Orijinal metin gün tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    Mimarlık ve iç mimarlık ayrı, mimarlık ve inşaat mühendisliği ayrı, mimarlık ve peysaj mimarlığı ayrı, mimarlık ve şehir bölge planlama ayrı, mimarlık ve mobilya tasarımı ayrı...Dekoratörlük ve iç mimarlık ayrı, peysaj mimarlığı ve bahçevanlık ayrı...

Özel bir ders mi okutuluyor size, biz ayrıyız, biz farklıyız diye? Bunların hepsinin mimarlığın alt dalları olduğunu (bunda gücenek bir şey yok, iç mimarlığı ya da şehirciliği seçseydim de gücenmezdim, sonuçta bu meslekleri kuranlar bizler değiliz, yol veya baraj mühendisliği inşaat mühendisliğinin alt dallarıdır, hiç kimse çıkıp da ben inşaat mühendsii değilim baraj mühendisiym demez) öğrenmek için sanırım mimarlık tarihini iyi okumak gerekecek.
    Öncelikle "gün" yaptığın bu güzel açıklama için teşekkür ediyorum.

Ancak bunca tartışmalara rağmen forumda Şehir ve Bölge Planlama ile ilgili haberlerin yayınlandığı, projelerin tartışıldığı, bilgi alışverişinin yapıldığı, dosya paylaşımı yapılabilecek, plancı ve plancı adaylarının görüşlerinin sunulabileceği bir başlık veya altbaşlık niçin açılmıyor anlamış değilim.
    Diyoruz ki bu meslek daları birbirine eşit mesafededir, birbirlerini dışlaması doğru değildir ,bende katılıyorum buna, ancak görüyorumki arkitera gibi saygın bir forum bile Şehir Planlamayı Mimarlıktan ayrı tutmuş veya önemsiz olarak görmüşki Şehir Planlama başlığı yok.
    Şehir planlama ile ilgili paylaşımları görebilmemiz için bir çok konu başlığı altında saatlerce aramamız gerekiyor bulabilirsek ne mutlu bize.
    Üzülerek söylüyorum arkitare yalnızca "mimarlık bölümü" forumu olarak karşımıza çıkıyor. Eğer diyosanız evet bu forum Mimarlık Forumu Şehir Planlama bu kapsama girmiyor forum bu misyon üzerine kuruldu o zaman eleştirilerimi mazur görün.
    Ancak bu durumda da şöyle bi soru geliyor aklıma Madem ki sadece mimarlık niçin bu tartışmalar yapılıyor ?

'Şehir'ciliğin ruhu 'mimar'lık
    'Mimarlık ve kentsel planlama'

Şehir ve Bölge Planlama ile ilgili başlık veya altbaşlık açılması gerekmiyormu sizcede yada var da ben mi göremiyorum?

Dosya ekleme penceresinden .lsp uzantılı dosyalarında da eklenmesi mümkün mü?
    .......__...Murat Çağıl
    /\/\/`|....Kamu yapıları yarışmayla projelendirilmeli.

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •