5 sayfanın 1. sayfası 12345 SonuncuSonuncu
68 sonuçtan 1 ila 15 arası gösteriliyor.

Konu: Öneri ve Düşünceleriniz

Öneri ve Düşünceleriniz

Arkitera Forum'un yapısı ile ilgili düşüncelerini ve yeni bölüm önerilerinizi bu başlık altında belirtebilirsiniz.

alper_ist
    zaman zaman forumlara jpg ler ekleniyor...hem de büyük ebatlarda ve bunu herkes yapabiliyor...

"yarışma projeleri" altında açılan jpg lerin düşük ebatta oluşları planların okunmasını imkansız kılıyor...öyle ki sadece o paftanın grafik sunumu anlaşılır durumda oluyor...

acaba bunları daha büyük çözünürlükte ilgili forum sayfalarına eklenti olarak yapıştırsa arkitera yöneticileri nasıl olur...

eğer sorun web alanı yetersizligi ise forum sayfalarına eklenen veya link verilen resimler nasıl büyük ebatlı oldugunda sorun olmuyorsa bu da olmamalı...

sanırım ancak bu şekilde "yarışma projeleri" insanların inceleyebilmesine olanak tanıyacak...(özellikle planları)

bu arada mimarlar odası nın yarışmalar dizini 2 çıktı mı bileniniz var mı acaba?

Proje bölümünde yayınlanan imajların boyutları kullanıcılar tarafından hızlı açılabilmesi için sınırlandırıldı. Bu sorun hakkında daha önce başka bir eleştiri daha aldık zaten.

İmaj boyutlarını ne kadar büyütebileceğine bakıp buradan yanıt verecektir Arkitera.com ekibi.

alper_ist
    biz galiba yanlış yere yazdık bu konuyu ama başladık madem yazmaya bir ricam daha olacak naçizane...

yarışma projeleri bölümünde mansiyonlar yayınlanıyor fakat satınalma lar yayınlanmıyor...
    sonuçta satınalma da bir ödül ve diğerleri kadar yayınlanmayı hakediyor diye düşünüyorum...tabi bu biraz da sitenin olanaklarıyla alakalı ama madem bir şey yapılıyor tam yapılırsa daha faydalı olur diye düşünüyorum...iyi çalışmalar...

cem ulupinar
    bence iç mimarlığı ve bunun gibi konuları mimarlık başlıgının altından kurtarmalısınız. sonucta iç mimarlık ve mimarlık cok ayrı kavramlardır.. bir iç mimar(adayı) olarak tavsiyem budur..

Alıntı Orijinal metin alper_ist tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    biz galiba yanlış yere yazdık bu konuyu ama başladık madem yazmaya bir ricam daha olacak naçizane...

yarışma projeleri bölümünde mansiyonlar yayınlanıyor fakat satınalma lar yayınlanmıyor...
    sonuçta satınalma da bir ödül ve diğerleri kadar yayınlanmayı hakediyor diye düşünüyorum...tabi bu biraz da sitenin olanaklarıyla alakalı ama madem bir şey yapılıyor tam yapılırsa daha faydalı olur diye düşünüyorum...iyi çalışmalar...
    Konuyla ilgili olarak editör arkadaşlarımız cevap verecekler.

Alıntı Orijinal metin cem ulupinar tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    bence iç mimarlığı ve bunun gibi konuları mimarlık başlıgının altından kurtarmalısınız. sonucta iç mimarlık ve mimarlık cok ayrı kavramlardır.. bir iç mimar(adayı) olarak tavsiyem budur..
    Öneriniz için teşekkürler. Bu halini doğru buluyoruz.

cem ulupinar
    Alıntı Orijinal metin Omer Yilmaz tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    Öneriniz için teşekkürler. Bu halini doğru buluyoruz.
    Ama ikisi farklı mesleklerdir.. Sizin bir mimar olarak kendi düşünceniz bu olabilir ama bence bunu bir oylamaya götürmmelisiniz.

gün
    Mimarlık ve iç mimarlık ayrı, mimarlık ve inşaat mühendisliği ayrı, mimarlık ve peysaj mimarlığı ayrı, mimarlık ve şehir bölge planlama ayrı, mimarlık ve mobilya tasarımı ayrı...Dekoratörlük ve iç mimarlık ayrı, peysaj mimarlığı ve bahçevanlık ayrı...

Özel bir ders mi okutuluyor size, biz ayrıyız, biz farklıyız diye? Bunların hepsinin mimarlığın alt dalları olduğunu (bunda gücenek bir şey yok, iç mimarlığı ya da şehirciliği seçseydim de gücenmezdim, sonuçta bu meslekleri kuranlar bizler değiliz, yol veya baraj mühendisliği inşaat mühendisliğinin alt dallarıdır, hiç kimse çıkıp da ben inşaat mühendsii değilim baraj mühendisiym demez) öğrenmek için sanırım mimarlık tarihini iyi okumak gerekecek.

cem ulupinar
    hepsi ayrıdır zaten onun herkes farkındadır. zaten sizin düşüncenize gore olsaydı eger taa en başa dönülmesi lazım.. o zaman kerpiç diye bi başlık açalım onun altınada tugla, boya, çimento, kum koyalım daha sonra bi alt başlık açıp tasarımı koyalım onun altınada mimarlık, iç mimarlık,peyzaj mim. vs vs. koyalım.. o kadar basit düşünmeyin lutfen..

gün
    hepsi ayrıdır zaten onun herkes farkındadır. zaten sizin düşüncenize gore olsaydı eger taa en başa dönülmesi lazım.. o zaman kerpiç diye bi başlık açalım onun altınada tugla, boya, çimento, kum koyalım daha sonra bi alt başlık açıp tasarımı koyalım onun altınada mimarlık, iç mimarlık,peyzaj mim. vs vs. koyalım.. o kadar basit düşünmeyin lutfen..
    Güzelim yukarıdaki açıklama ile bu kavramların birbirlerinden "çooook ayrı kavramlar" olmadıklarını, aksine toplumdaki ihtiyaçların çeşitlenmesi ile artan uzmanlaşma ihtiyaçları sonucunda doğan ve birbirleri ile ilişkili dallar olduklarını anlatmaya çalıştım ama sanırım pek bir katkısı olmamış.

Basit düşünme konusuna gelince, sanırım önce "ayrı" kelimesinin anlamını iyi bellemiş olmak gerekiyor. Sonra düşüncemin basitliğine geliriz.

Neyse, öneri ve düşünceliriniz isimli forumun konu başlığından epey uzaklaştık. Kolay gelsin.

cem ulupinar
    Alıntı Orijinal metin gün tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    Güzelim yukarıdaki açıklama ile bu kavramların birbirlerinden "çooook ayrı kavramlar" olmadıklarını, aksine toplumdaki ihtiyaçların çeşitlenmesi ile artan uzmanlaşma ihtiyaçları sonucunda doğan ve birbirleri ile ilişkili dallar olduklarını anlatmaya çalıştım ama sanırım pek bir katkısı olmamış.

Basit düşünme konusuna gelince, sanırım önce "ayrı" kelimesinin anlamını iyi bellemiş olmak gerekiyor. Sonra düşüncemin basitliğine geliriz.

Neyse, öneri ve düşünceliriniz isimli forumun konu başlığından epey uzaklaştık. Kolay gelsin.
    evet bunun farkına varmanız guzel zaten. konudan kopmamızı. fakat nereye bır mesaj yazsam hemen muhalefet oluyorsuınuz. bununda farkına varırsınız umarım.. bu arada sevgili adminler turkceye uygun olmayan mesajlarımla ılgılı yolladıgınız ozel möesajların ingilizce oldugunun farkındasınız sanırım. hatamın nerde oldugunuda belirten bir detay yollarsanız cok mutlu olurum. nerede ne oldugunun farkındayım zaten bende ama sız bu sekılde admınlık yapmaya devam edersenız sıze o yetkılerı verenlerın turkcelerınden suphe edecegım.. lutfen hesabımı sılın yoksa bu konu hakkında cok konusacagım daha..

gün
    evet bunun farkına varmanız guzel zaten. konudan kopmamızı. fakat nereye bır mesaj yazsam hemen muhalefet oluyorsuınuz. bununda farkına varırsınız umarım.. bu arada sevgili adminler turkceye uygun olmayan mesajlarımla ılgılı yolladıgınız ozel möesajların ingilizce oldugunun farkındasınız sanırım. hatamın nerde oldugunuda belirten bir detay yollarsanız cok mutlu olurum. nerede ne oldugunun farkındayım zaten bende ama sız bu sekılde admınlık yapmaya devam edersenız sıze o yetkılerı verenlerın turkcelerınden suphe edecegım.. lutfen hesabımı sılın yoksa bu konu hakkında cok konusacagım daha..
    Size özel husumetim var, ondan muhalefet oluyorum.
    İyi niyetle yazılan mesajları ya da yapılan uyarıları yanlış anlamayınız. Kimse kimseyi tanımaz burada (en azından çoğunluk).

Emrextreme
    Konu açarken, etiket(tag) de ekliyebileceğimiz bir bölüm yapılabilir mi? Blog sayfalarında olduğu gibi.

Alıntı Orijinal metin Emrextreme tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    Konu açarken, etiket(tag) de ekliyebileceğimiz bir bölüm yapılabilir mi? Blog sayfalarında olduğu gibi.
    Daha önce bakmıştım buna. Şimdi hızla yeniden baktım. Vbulletin'in eklenti forumunda da yok. Cevap hayır oldu ne yazık ki...

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •