4 sayfanın 1. sayfası 1234 SonuncuSonuncu
68 sonuçtan 1 ila 15 arası gösteriliyor.

Konu: Öneri ve Düşünceleriniz

Hybrid View

Öneri ve Düşünceleriniz

Arkitera Forum'un yapısı ile ilgili düşüncelerini ve yeni bölüm önerilerinizi bu başlık altında belirtebilirsiniz.

alper_ist
    zaman zaman forumlara jpg ler ekleniyor...hem de büyük ebatlarda ve bunu herkes yapabiliyor...

"yarışma projeleri" altında açılan jpg lerin düşük ebatta oluşları planların okunmasını imkansız kılıyor...öyle ki sadece o paftanın grafik sunumu anlaşılır durumda oluyor...

acaba bunları daha büyük çözünürlükte ilgili forum sayfalarına eklenti olarak yapıştırsa arkitera yöneticileri nasıl olur...

eğer sorun web alanı yetersizligi ise forum sayfalarına eklenen veya link verilen resimler nasıl büyük ebatlı oldugunda sorun olmuyorsa bu da olmamalı...

sanırım ancak bu şekilde "yarışma projeleri" insanların inceleyebilmesine olanak tanıyacak...(özellikle planları)

bu arada mimarlar odası nın yarışmalar dizini 2 çıktı mı bileniniz var mı acaba?

Proje bölümünde yayınlanan imajların boyutları kullanıcılar tarafından hızlı açılabilmesi için sınırlandırıldı. Bu sorun hakkında daha önce başka bir eleştiri daha aldık zaten.

İmaj boyutlarını ne kadar büyütebileceğine bakıp buradan yanıt verecektir Arkitera.com ekibi.

alper_ist
    biz galiba yanlış yere yazdık bu konuyu ama başladık madem yazmaya bir ricam daha olacak naçizane...

yarışma projeleri bölümünde mansiyonlar yayınlanıyor fakat satınalma lar yayınlanmıyor...
    sonuçta satınalma da bir ödül ve diğerleri kadar yayınlanmayı hakediyor diye düşünüyorum...tabi bu biraz da sitenin olanaklarıyla alakalı ama madem bir şey yapılıyor tam yapılırsa daha faydalı olur diye düşünüyorum...iyi çalışmalar...

cem ulupinar
    bence iç mimarlığı ve bunun gibi konuları mimarlık başlıgının altından kurtarmalısınız. sonucta iç mimarlık ve mimarlık cok ayrı kavramlardır.. bir iç mimar(adayı) olarak tavsiyem budur..

Alıntı Orijinal metin cem ulupinar tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    bence iç mimarlığı ve bunun gibi konuları mimarlık başlıgının altından kurtarmalısınız. sonucta iç mimarlık ve mimarlık cok ayrı kavramlardır.. bir iç mimar(adayı) olarak tavsiyem budur..
    Öneriniz için teşekkürler. Bu halini doğru buluyoruz.

gün
    Alıntı Orijinal metin cem ulupinar tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    Mimarlık ve iç mimarlık ayrı, mimarlık ve inşaat mühendisliği ayrı, mimarlık ve peysaj mimarlığı ayrı, mimarlık ve şehir bölge planlama ayrı, mimarlık ve mobilya tasarımı ayrı...Dekoratörlük ve iç mimarlık ayrı, peysaj mimarlığı ve bahçevanlık ayrı...

Özel bir ders mi okutuluyor size, biz ayrıyız, biz farklıyız diye? Bunların hepsinin mimarlığın alt dalları olduğunu (bunda gücenek bir şey yok, iç mimarlığı ya da şehirciliği seçseydim de gücenmezdim, sonuçta bu meslekleri kuranlar bizler değiliz, yol veya baraj mühendisliği inşaat mühendisliğinin alt dallarıdır, hiç kimse çıkıp da ben inşaat mühendsii değilim baraj mühendisiym demez) öğrenmek için sanırım mimarlık tarihini iyi okumak gerekecek.

Alıntı Orijinal metin alper_ist tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    biz galiba yanlış yere yazdık bu konuyu ama başladık madem yazmaya bir ricam daha olacak naçizane...

yarışma projeleri bölümünde mansiyonlar yayınlanıyor fakat satınalma lar yayınlanmıyor...
    sonuçta satınalma da bir ödül ve diğerleri kadar yayınlanmayı hakediyor diye düşünüyorum...tabi bu biraz da sitenin olanaklarıyla alakalı ama madem bir şey yapılıyor tam yapılırsa daha faydalı olur diye düşünüyorum...iyi çalışmalar...
    Konuyla ilgili olarak editör arkadaşlarımız cevap verecekler.

duyu

önerim

Atatürk kültür merkezi üzerine ,
    Sn.Gül Keskin’e
    Adliye Bakanlığı ve MEB ile ilgili ilgililere

Bizim eksiğimiz ne? sayısal olarak katılım var ve genelde herkes aksaklıkları aktarıyor çelişkileri vurguluyor ama kimse çözüm önermiyor, kimse şu ana kadar ne yapıldı yada yapıldı mı? Açılmıyor söylenen kalıyor anladığım kadarıyla yöneticiler de tam yetişemiyor ama bazı konular aciliyet gerektiriyor ve bilgilendirme geldiğinde genelde iş işten geçmiş oluyor en azından buna çözüm getirmek için sadece konu alt başlıklarında sınırlı olarak bazı üyelerin görevli/gönüllü olarak konuyu yakından takip etme bilgilendirme paylaşımını üstlenmeleri sağlasak böylece gelişmeleri daha hızlı takip etmeyi sağlamaz mı? Hatta ileride, ilerideki olasılıklara göre davranış geliştirme konusunda yardımcı olmaz mı?

Bunu her zaman yapabilirsiniz. Ne yapmak istediğinizi bildirirseniz önünüzü açacak tedbirleri alabiliriz.

Merhaba,
    Arkitera Üyelik Sistemi ve Forum Sistemimiz sanırım birbirinden bağımsız çalışan üyelik sistemlerine sahip.
    Zira forumda kullandığım email adresi ve şifreyle Arkitera üyelik sistemine giremedim.

Eğer birbirinden bağımsızsa bu iki sistemin entegrasyonu düşünülüyor mu?

kolay gelsin...
    N. Caner ÇAMBEL - Mimar (İ.T.Ü.)
    "Dubito ergo sum"

Evet, tamamen bağımsız. Ve şimdilik böyle gidecek gibi görünüyor.
    Bu konu üzerinde günlerce, aylarca çalıştık; olmadı. Kolay bir konu değil.

Zaman bulursam daha uzun yazacağım buraya.

yadayuder

Yurtdisi Hizmeti Arkitera

Uzun zamandir yurtdisinda calismaktayim. ARKITERA ile tesaduf tanistim. Bircok urunu buradan ogrendim ve Turkiyede takip ettim. Hatta su an burada (SUDAN) ARKITERA dan buldugum bazi urunleri kullaniyorum. Yeni uyelik sistemini garipsedim cunku, sanki ziyaretcilerine kisitlama getirmek istermis gibi bir izlenim edindim. Ama dilerim, eski mailleri gondermeye devam ederler. Yurtdisinda bir Muhendis olarak Turkiye de olup biteni takip edecek daha iyi bir Mimarlik Forumu bulamamistim. Kisitlamalar olursa baska birsey aramaya basliyacagiz herhalde.

RedRapsody

Diyalog

Arkitera'nın forumlarında ünlü mimarların konuk olduğu, soruları yanıtladığı arkitera diyalog bölümünün aktif olmadığını görüyorum. Önceki yıllarda değerli hocalarımızla, üst düzey mimarlarla bu platformda buluşma imkanımız oluyordu. Şimdi bu forumlarda çok kaliteli yazılar yazan üstadları göremiyoruz. Bunun yerine çıkmaz sokağa çıkan tartışmalar olmaya başladı. Böyle yazılar göremeyince de okumak yerine daha çok yazıyoruz.
    Diyalog bölümünün aktif hale gelip, ön plana çıkarılmasını öneriyorum (umuyorum).

Alıntı Orijinal metin RedRapsody tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    Arkitera'nın forumlarında ünlü mimarların konuk olduğu, soruları yanıtladığı arkitera diyalog bölümünün aktif olmadığını görüyorum. Önceki yıllarda değerli hocalarımızla, üst düzey mimarlarla bu platformda buluşma imkanımız oluyordu. Şimdi bu forumlarda çok kaliteli yazılar yazan üstadları göremiyoruz. Bunun yerine çıkmaz sokağa çıkan tartışmalar olmaya başladı. Böyle yazılar göremeyince de okumak yerine daha çok yazıyoruz.
    Diyalog bölümünün aktif hale gelip, ön plana çıkarılmasını öneriyorum (umuyorum).
    Sayın RedRapsody,
    Biraz geç cevap verebiliyorum kusura bakmayın.

Diyalog buluşmaları konukları önceden belirlenerek belirli tarihlerde yapılan bir projemizdi. Bu projeyi 2001-2005 yılları arasında neredeyse aralıksız olarak (Yaz ayları hariç) sürdürdük. Bu zaman zarfında yakından izlediyseniz ilk zamanki ilgi sonlara doğru giderek azaldı. Bu sebeple biz de bu projeyi bir süreliğine dinlendirme kararı aldık. Yeniden yapalım mı? diye sürekli toplantılarda konuşuyoruz. Eski formatıyla mı yeniden başlasak? Yoksa başka bir format mı olsa? diye düşünmüyor değiliz. Tarihi kesin olmasa bile yeniden yapmak için her an bir hamle yapabiliriz.

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •