3 sonuçtan 1 ila 3 arası gösteriliyor.

Konu: Proje ve Yapım Yönetimi Yüksek Lisans Programı

papiliamachaon

Proje ve Yapım Yönetimi Yüksek Lisans Programı

Merhabalar...

Mimarlık son sınıf (hatta son dönem) öğrencisiyim.Yüksek lisansımı tasarım üzerine değil, proje yönetimi üzerine yapmak istiyorum.Ama 4 yıllık mimarlık eğitiminde aldığım proje ve şantiye yönetimiyle ilgili 2 dersin mülakatta yeterli olacağını sanmıyorum.
    Bu programa başvururken mülakatta neler sorarlar?Bir süre çalışıp sonra yüksek lisansa başvurmamın kabul edilme olasılığımı arttırıcı bir etkisi olabilir mi?Düşüncelerinizi ve tavsiyelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Alıntı Orijinal metin papiliamachaon tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    Merhabalar...

Mimarlık son sınıf (hatta son dönem) öğrencisiyim.Yüksek lisansımı tasarım üzerine değil, proje yönetimi üzerine yapmak istiyorum.Ama 4 yıllık mimarlık eğitiminde aldığım proje ve şantiye yönetimiyle ilgili 2 dersin mülakatta yeterli olacağını sanmıyorum.
    Bu programa başvururken mülakatta neler sorarlar?Bir süre çalışıp sonra yüksek lisansa başvurmamın kabul edilme olasılığımı arttırıcı bir etkisi olabilir mi?Düşüncelerinizi ve tavsiyelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.
    selam papiliamachaon,
    sorununa yanıt bulduysan burda paylaşman mumkun mu; çünkü aynı soru benım de zihnimi meşgul edıyor da.

Merhaba, mesajınızı tesadüfen gördüm, bu hesabımı kaybettim de...

Ben geçen 2009 senesinde bu bölüme başvurumu yaptım ve mülakata katıldım.1.yedekte kaldım, kabul edilmedim, ve iyi ki de edilmemişim.

Öncelikle şunu söyleyeyim, proje yönetimiyle ilgili çok ciddi bir bilgi birikimi gerektiren sorular sorulduğunu hatırlamıyorum.Yani 2 ders almıştım ve yetersiz oldu mülakatta diyemem.Yani oturup çalışmanın pek bir faydası yok.

Benim bölüme kabul edilmemiş olmamın en büyük sebebi bence akademik kariyer düşünmüyor olmamdı.Neden bu bölümü istiyorsun diye sorduklarında akademik kariyer düşündüğüne dair bir şeyler çıtlatman gerekebilir.Ben aile şirketimizde çalıştığımı, yüksek lisansı ise sadece kendime bir şeyler katmak için istediğimi söylemiştim.Ha sonra ne oldu, direkt İTÜ Proje Yönetim Merkezi'ne yönlendim, paralı ve akşam okulu, güyya MBA.Tek avantajı akşam ve tezsiz oluşuydu, çalışırken diğerini zaten yapamazmışım.

Başka sorunuz varsa yardımcı olmaya çalışırım.

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •